“BU NEYİN PARA HIRSI”

Denizlispor yönetimi Haluk Ulusoy Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında Osman Özköylü’yü hedef aldı. Başkan Mustafa Üstek, “Evde karga beslemiyoruz dediğinde yollarımızı ayırmamız gerekiyordu. Geç bile kaldık” derken, Başkan Yardımcısı Taner Atilla, “ 10 tane futbolcuyla görüştüysek 8’i Osman Özköylü’nün gitmesinden mutlu” dedi.

Yeşil siyahlılar Haluk Ulusoy Tesisleri’nde basının karşısına geçti. Saat 13:30’da Teknik Direktör Osman Özköylü’yü görüşme odasına çağıran kurmaylar 47 yaşındaki teknik adamın sözleşmesini feshetti ve resmi olarak yollarını ayırdı. 15:00’te basın mensuplarına ayrılıkla ilgili açıklamalarda bulunan idareciler hocayı topa tuttu.  Gerçekleştirilen basın toplantısına Başkan Mustafa Üstek, Başkan Yardımcısı Taner Atilla, Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat ve yöneticiler Mustafa Demirkollu ile Engin Şahin katıldı.

FIRAT: “HOCAYA TAZMİNAT ÖDEMEDİK, ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”
Toplantıda  ilk sözü alan Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat, “ Kamuoyunda tazminatla ilgili bir bilinmezlik var. Hocaya tazminat ödemedik. Yeni hoca içinde görüşmeler devam ediyor. Bu takımı gelecek sezonlarda da çalıştıracak bir isim arıyoruz. Bu konuda futbol şubeye verilen bir yetki var. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Fırat, Teknik Direktör Oğuz Çetin’le görüştüklerini ancak hocanın teklifi kabul etmediğini de sözlerine ekledi.

ATİLLA: “DEMEK Kİ TAKIMA SÖZÜ GEÇMİYORMUŞ”
Fırat’ın ardından söz alan Başkan Yardımcısı Taner Atilla, Özköylü’yü yerden yere vurdu. “Takım idman boykotu yaptığında hoca karşı çıktığını söylüyordu” diyen Atilla, “ Demek ki takıma sözü geçmiyordu. Oyuncular hocanın yaptığı açıklamalardan destek almışlar o zaman” dedi.

BU NEYİN PARA HIRSI
Futbolculara 1.5 Milyon TL ödeme yapılacağını aktaran Atilla,  “ Takıma ödemeleri yapacaktık. Hoca da zaten 100 Bin TL alacaktı. Aldığı miktarda toplamda 275 Bin TL oluyordu. Alacaklarının 3’te 1’ini almış oluyor. Daha ligin 3’te 1’i bile olmadı. Bu neyin para hırsı. Hangi kulüp gününde ödeme yapıyor” dedi.

TARAFTARA AYIP ETTİ
Ümraniye deplasmanındaki taraftarlara paralı asker diyerek çıkışan Özköylü’ye ağır sözler söyleyen Atilla, biz kimseye bedava bilet ve otobüs vermiyoruz. Denizli taraftarına çok büyük ayıp edildi diye çıkıştı.

PUAN ORTALAMASINDA TEKKE DAHA İYİ
Atilla bir taraftarın tesislere gelip bağırması ve protesto etmesini bütün şehre yıkmasına izin vermeyiz. Sürekli takım 4. Sırada diyordu. Bence Fatih Tekke’den başarılı değil. Puan ortalamasında Fatih Hoca daha iyi. Bu takım geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında oynadığı futbol oynarsa zaten play-off’a girer. Ayrıca bu takıma takviyelerde yapıldı diyerek Özköylü’ye çıkıştı.

ÜSTEK: “YOLU AÇIK OLSUN”
Son olarak söz alan Kulüp Başkanı Mustafa Üstek ise, “ Özköylü’nün açıklamalarını yanlış buluyorum. Kendisine ödeme yapılacaktı. Ama nasip olmadı. Sözleşmeyi karşılıklı olarak feshettik. Yolu açık olsun. Buraya gelmek isteyen çok hoca var. Bazı aksaklıklar olsa da ödemeleri yapıyoruz. Geçmişten kalan borçlarımızın da bir kısmı ödendi. Abartıldığı gibi bir sorun yok” ifadelerini kullandı.

ÖZKÖYLÜ YAKALANDI
Basın toplantısı devam ederken tesislerden ayrılan deneyimli teknik adam DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’nin objektiflerine yakalandı. Aracına eşyaları yükleyen Özköylü ardından kentten ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER