“BU TAKIMI EL ELE GÜZEL GÜNLERE GÖTÜRECEĞİZ”

2003 yılında Denizlispor’un kapısından ilk adımını attığında hiç kimse ondaki yeteneğin ülke sınırlarını aşacağını tahmin bile etmiyordu. 15 yaşında Fenerbahçe’nin kapısından içeri girdiğinde Anadolu yakasının en büyük umudu olmuştu. Aradan geçen yıllar Recep’i yeniden Denizlispor’a getirdi. İlk geldiği günün üzerinden 15 yıl geçti. O küçük çocuktan şimdi eser kalmadı. Artık Recep nüfusu bir milyonu aşan Denizli’nin en büyük umudu…

“BU TAKIMI EL ELE GÜZEL GÜNLERE GÖTÜRECEĞİZ”

Üçüncü kez Horoz’un kapısından içeri giren Recep Niyaz’la ilgili en güzel sözü yıllar önce merhum Tuncel Kurtiz söylemişti…

“Hayatın kuralı bu yeğen,  ne kadar uzağa gidersen git…

Başladığın yere dönersin sonunda, ne kadar değişirsen değiş…

Nerede mutlu olduysan, hep oraya çevirirsin kafanı…

Ne kadar terbiye etsen de, susturamazsın içindeki canavarı…

Nereye gidersen git yeğenim şunu unutma…

Herkes gün olur, evine geri döner...”

YUVAYA GERİ DÖNEN RECEP İLK KEZ KONUŞTU!

“BU TAKIMI EL ELE GÜZEL GÜNLERE GÖTÜRECEĞİZ”
Denizlispor’la 3 yıllık sözleşme imzalayan Recep Niyaz ilk röportajını DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Spor Muhabiri İbrahim Alayont’a verdi. Kariyerinde yaşadığı zorlukları geride bıraktığını söyleyen yıldız oyuncu yeni bir sayfa açtığını belirtti ve şu sözleri söyledi: “Bu takımı el ele güzel günlere götüreceğiz”

 “Denizlispor’a döndüğüm için çok mutluyum” diyen Recep, “Buraya her zaman dönmek istiyordum ama doğru zamanda gelmek istiyordum.  Açıkçası tam emin olamıyorduk. Geçen sürede Başkan Mustafa Üstek ve Taner Atilla ile görüşüyorduk. Sadece benim Denizlispor’a transferim değil, kulübün durumuyla ilgili konuşuyorduk. Bu sezonda Çaykur Rizespor’la sıkıntılarım vardı. İlk etapta bunları aşmaya çalıştık ancak ikinci etap için Slovenya’ya gitmeye hazırlanırken, Taner Atilla aradı ve transfer için anlaşma sağladıklarını ve bonservisimi ödeyeceklerini söyledi. Ben zaten kendilerine iyi bir takım kurulursa ve doğru zaman olursa gelirim demiştim. Sonuçta transferim gerçekleşti. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Taraftar desteğiyle birlikte bu sezon farklı işler yapmak istiyoruz. Bunu yapacak kapasitemiz var.  Her sene düşer miyiz? Diyorduk. Ama bu sene bunları kenara bıraktık. Bu oyuncu grubu, teknik ekip ve yönetime şampiyonluk yakışır” ifadelerini kullandı.

ÖZKÖYLÜ GELMEMDE ETKİLİ OLDU

Transfer aşamasında Teknik Direktör Osman Özköylü ile konuşamadığını ifade eden genç yıldız, “ Osman Özköylü ile görüşemedim ancak buraya gelmemde hoca etkili oldu. Pas oyun oynatan bir isim. Benimde sevdiğim bir mantalite. Hazırlık maçlarında da bunu yapmaya çalıştık. İyi sonuçlar alamasak da topa sahip olmak isteyen bir takımız. Bunu lig içinde göstereceğiz” dedi.

LAUBALİ OYNAYAN BİR 10 NUMARA DEĞİLİM
Osman Özköylü’nün kendisini 10 numarada serbest oynattığını söyleyen Recep, “ Buraya geldiğimden bu yana Osman Özköylü beni 10 numarada, serbest bırakarak oynatıyor. Açıkçası benim istediğim oyun anlayışı da bu. Saha içerisinde laubali oynayan ve ben 10 numarayım koşmam diyen oyunculardan değilim. Yeri geldiğinde benim yerimde stoper oynasın ben savunmada oynayayım benim için sorun değil. Saha içerisinde her yerde olmaya çalışıyorum” diye konuştu.

MESSİ YERİNE RECEP ÇIKARIYORUZ DESEK FARKLI OLURDU
Her dönemde farklı oyunculara benzetildiğini ve baskıyı kaldıramadığı yönündeki eleştirilere tepki gösteren yıldız oyuncu, “ Her dönemde farklı oyunculara benzetildik. Sadece ben değil çıkan her oyuncu için bu benzetme oluyor. Ama bence bu yanlış biz bu yüzden kaybediyoruz. İsimler büyüdükçe beklentilerde büyüyor. Messi yerine Recep çıkarıyoruz desek farklı olurdu. Bize şans verilse ve kaldıramasak bunu kabul ederdim ama şans bile verilmeden baskıyı kaldıramadı demek doğru değil” dedi.

FENERBAHÇE’DE 2 SENEDE 10 MAÇ OYNADIM, ŞANS VERİLMEDİ Kİ…

Fenerbahçe’de geçirdiği günler hakkında da açık açık konuşan Recep, “  Geriye dönüp baktığınız Fenerbahçe’de 2 senede sadece 10 maç oynamışım. Çoğu kez kadroda bulundum ve oynadığım maçlarda da sonradan oyuna dahil oldum.  O döneme bakarsanız, Fenerbahçe’de bu şansı kullanamayan oyuncularımız var deniyor, ama hangi şans. Oysa ki öyle bir şans yok. Şimdi ki dönemde genç oyuncular hazırlık maçları, Türkiye Kupası ve farklı özel karşılaşmalarda sürekli oynuyor. Bize bu şanslar verilmiş farklı olurdu. Fenerbahçe’de iki tane 11 vardı. Yedek kadro içerisinde Krasic, Stoch, Serdar Kesimal, Egemen, Mehmet Topal, Selçuk Şahin, Bienvenu, Sezer Öztürk ve Orhan Şam gibi isimler vardı. Artık böyle bir şey yok. Biz zor bir döneme denk geldik. Biz suçsuzuz demiyorum ama şans verilmedi. Benim için Aykut Kocaman büyük şanstı ama şans oldu kadar şanssızdık da. Hedefler için iyi takımlar kuruluyordu ve biz üçüncü 11 içinde yer alıyorduk. Salih Uçan, Beykan Şimşek ve biz çok çalışıyorduk ama oradaki durum bizim çalışmamızla ilgili değildi” diyerek Fenerbahçe’de kendilerine fazla şans verilmediğini söyledi.

AVRUPA’DA TAKİP EDİLMESİ GEREKEN 10 OYUNCU ARASINA GİRDİM AMA…

Şans bulamadığı için kiralık gitmek istediğini ve Aziz Yıldırım’ın kendisini göndermek istemediğini söyleyen Recep, “ Oynamak ve pişmek istiyordum. Aziz Yıldırım’la görüştüm ve hiçbir yere gitmeyeceksin dedi. O zaman için gösterdiğin performansa göre takımda yer alacağımı söyledi ama Buca’ya gittim. Orada da çok güzel bir sezon geçirdim. Parayla satın alınamayacak bir tecrübe yaşadım diyebilirim. Sonraki süreçte Avrupa Şampiyonası’na gittim ve gösterdiği performansla en iyi 10 oyuncu arasında gösterildim. Avrupa’da takip edilmesi gereken oyuncular  arasına girmiştim. Kısacası Fenerbahçe’ye çok güçlü geri gelmiştim. Ancak Fenerbahçe ile tek idmana çıkmadan kiralık gideceğimi söylediler. Baskıdan bahsediyorlar ama buradaki baskı tamamen futbolcunun şevkini kırma adına. İlk önce bana izin vermediler kendi isteğimle gittiğim Buca’da 27 maç oynadım. Küme düşecek takımı play-off potasına kadar getirdik. Ayrıca Fenerbahçe’ye üzerime güzel bir yakıştırmayla gelmiştim. Antrenmana çıkarmadan kiralık gitmem istendi. Hep yanıltıcı düşünceler var” diyerek çıkışa geçtiği dönemde Fenerbahçe’nin kendisini istemediğini söyledi.

Devamı Yarın...

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Keçelioğlu
Ali Keçelioğlu - 2 yıl Önce

Artık Horozu Süper ligde görmek istiyor Denizli.

SIRADAKİ HABER