Büyükşehir'den Denizlispor'a stadyum desteği

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı 2. Bileşimini gerçekleştirdi. Oturumda öne çıkan gündem maddelerinden birisi ise Denizli Atatürk Stadyumu oldu. Mecliste oy birliği ile alınan kararla Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden Atatürk Stadyumunu Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kiralaması kararı çıktı.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı 2. Bileşiminde Denizlispor’u yakından ilgilendiren stadyum konusu konuşuldu. Her yıl Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce Denizlispor’a kiralanan Atatürk Stadyumu; bu sene mecliste oy birliği ile alınan kararla Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kiralaması kararı çıktı. Büyükşehir Belediyesi Denizli Atatürk Stadyumu’nu kiralayacak ve akabinde Denizlispor’a devir edecek. Büyükşehir Belediyesi’nin stadyumu daha uygun şartlarda kiraladığı için böyle bir yola başvurulduğu açıklandı.

DEĞİRMENCİ: “KULÜBE KATKISI 1.5 MİLYON TL…”

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Ali Değirmenci, “Bundan itibaren Denizli Atatürk Stadyumunun kiracısı Büyükşehir Belediyesi olacak. Bizde akabinde stadyumu Denizlisporumuza kiralayacağız. Bunu yapmamızın sebebi ise, Büyükşehir olarak daha uygun fiyata stadyumu kiralayacak olmamız. Kiraladığımız rakama da stadyumu Denizlispor’a kiralayacağız. Bu şekilde Süper Lig’de top koşturacak Denizlispor’a yıllık katkısı ise 1,5 milyon lira gibi bir rakam olacak. Yani Yeşil-Siyahlı ekibin cebinde kalacak bu rakam. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her daim Denizlispor’un görünen ve görünmeyen şekliyle yanında olduk. Destek olduk. Kira noktasında da önemli bir destek sunmuş olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER