BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ, BABADAĞ'DA TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ, BABADAĞ'DA TOPLANDI

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, kasım ayı toplantılarının ilk birleşimini, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın başkanlığında Babadağ İlçesi’nde gerçekleştirdi.

Başkan Zolan “Babadağ bizim için çok özel bir ilçe. Nüfusu küçük ama özgül ağırlığı yüksek olan bir yer. Burası Denizli’nin bereket taşıdır” dedi.

Her ay olağan meclis toplantılarının ilk birleşimini ilçelerde yapan Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, kasım ayı toplantılarının ilk birleşimini Babadağ İlçesi’nde gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın başkanlığında yapılan toplantıda ev sahibi olarak bir konuşma yapan Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, “İlçemiz, coğrafi yapısıyla dağın eteklerine kurulmuş, Denizlimizin şirin ilçelerinden bir tanesidir. Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle ilçemizde görülmemiş hizmetler alıyoruz. İlçe giriş-çıkışlarındaki düzenleme çalışmalarımız değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan sayesinde başladı. Babadağ’da heyelan tehlikesi bulunan ve ilçe nüfusumuzun üçte birinin yaşadığı Gündoğdu Mahallemizi, Denizli’ye taşıdık. Mahalledeki 500 konuttan kalan 20-30 binayı da yıktıktan sonra, Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle bölgeye; yaşam alanı, park, bahçe, otopark ve kapalı pazaryeri yapacağız. Katkılarından dolayı Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ediyorum” dedi.

“DENİZLİ’NİN BEREKET TAŞI”

Gösterdikleri ilgiden dolayı Babadağ halkına teşekkür eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Babadağ bizim için çok özel bir ilçe. Nüfusu küçük ama özgül ağırlığı yüksek olan bir yer. Burası Denizli’nin bereket taşıdır. İlçede tekstilin temelleri atılmıştır. Babadağ’da tekstil için 24 saat esaslı çalışan, ömrünü buna vakfeden vatandaşlarımız Denizli’nin tekstil başkenti olmasında çok büyük katkılar yapmıştır. Büyüyen gelişen Denizli’de tekstil tezgahlarından büyük fabrikalara doğru gidilmiş, Denizlimiz bugün ihracatta Türkiye’de 8’inci il olmuştur. Babadağ ve Denizli’nin gurur duyduğu birçok iş adamı yetişmiştir” diye konuştu.

BABADAĞ PUSULASINI ANLATTI

Babadağ insanının çalışkanlığına ve dürüstlüğüne vurgu yapan Başkan Zolan, “Burada dünyanın başka hiçbir yerinde olmayan kendine özgü bir gelenek var. Burada çek, senet geçmez, Babadağ pusulası kabul görür. Babadağ pusulası dediğimiz şey, kağıdın üzerine adını soyadını yazıp imzalamak, üzerine tarihi koymaktır. Borcu olan kişi o tarihte gelir borcunu öder. Bugün yaptığım ziyarette vatandaşlarımız talepte bulundular. Söz vermek yerine Babadağ pusulası yazayım dedim. Babadağlı bu yönüyle de hemşehrilerimiz Türkiye’ye örnek olmuştur” dedi.

“BÜYÜK HİZMETLER KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

Babadağ’ın Gündoğdu Mahallesi’nde heyelan tehlikesi nedeniyle taşınma işleminin yapıldığını belirten Başkan Zolan, “Burada yaşayan vatandaşlarımız Denizlimize toplu konut alanına geldiler. Büyükşehir Belediyesi olarak risk altında olan binaların yıkımını gerçekleştiriyoruz. Babadağımız’a hizmet etmek için yer sorununu bir an önce çözmek istiyoruz. İster parayla ister bağışla vatandaşlarımızın mülkiyetini Büyükşehir Belediyemiz’e kazandırarak, Babadağımız’a yeşil alan, meydan ve büyük hizmetler kazandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

2017 BÜTÇESİ GÖRÜŞÜLECEK

Babadağ’da yapılan hizmetleri ve yapılacak projeleri anlatan Başkan Zolan, kasım ayı meclis toplantılarında 2017 yılı bütçe görüşmelerinin yapılacağını hatırlatarak, “Toplantıların, Babadağ ilçemiz gibi bereketli geçmesini diliyor, tüm Denizlimize hayırlar getirmesini arzu ediyorum” dedi.

BAŞKAN ZOLAN, BABADAĞ HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ

Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, meclis toplantısı öncesinde Büyükşehir Belediyesinin Babadağ İlçesi’nde yaptığı yol çalışmalarını, projeleri ve yatırımları yerinde inceledi. Babadağ Belediyesi ve Babadağ AK Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Başkan Zolan, ilçe halkı ve esnafıyla da selamlaşarak bir süre sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER