Büyükşehir sporcularından 4 madalya

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcuları 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finalleri'nden 4 madalya ile döndü. Sporcuların, Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı kapalı yüzme havuzlarında yetiştiğine dikkati çeken Başkan Osman Zolan, “Büyükşehir geleceğin sporcularını yetiştiriyor” dedi.

Büyükşehir sporcularından 4 madalya

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcuları, Türkiye Yüzme Federasyonu'nun geçen hafta düzenlediği 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finalleri'nden 4 madalya ile döndü. Yaklaşık 1300 sporcunun katıldığı Türkiye Finalleri Ankara'da yapıldı. Buna göre kurbağalama, serbest ve karışık stil dalında yarışan Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu Muhammet Erdem gümüş madalya kazandı. Kurbağalama ve serbest dalda yarışan Kağan Kurugöz bronz madalya kazanırken, serbest ve karışık stillerde yarışan Yağmur Erkan da bronz madalya kazandı. Müsabakalarda kurbağalama ve serbest stilde yarışan Nisa Yeniay da bronz madalya kazanırken Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcuları Denizli'ye toplam 4 madalya ile döndü.

“BÜYÜKŞEHİR GELECEĞİN ŞAMPİYONLARINI YETİŞTİRİYOR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'yi Ankara'daki Türkiye Finallerinde başarıyla temsil ederek kendilerini gururlandıran sporcuları tebrik etti. 7'den 70'e herkesin spor yapması için tüm imkanları seferber ettiklerini bildiren Başkan Osman Zolan, madalya kazanan sporcuların Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı kapalı yüzme havuzlarında düzenledikleri ücretsiz spor kurslarında yetişerek bugünlere geldiğine dikkati çekti. Büyükşehir sporcularının gerek ulusal gerekse uluslararası arenada bugüne kadar birçok başarı elde ettiğini vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Büyükşehir geleceğin sporcularını yetiştiriyor” dedi.

BÜYÜKŞEHİR'İN SPOR TESİSLERİNDE YETİŞTİLER

Türkiye Yüzme Federasyonu'nun Ankara'da düzenlediği 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finalleri'nden 4 madalya ile Denizli'ye dönen sporcuların Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin uzun yıllardır sürdürdüğü ücretsiz spor kurslarında yetiştiği, daha sonra ise Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı'na katıldığı ifade edildi. Geleceğin şampiyonlarından 12 yaşındaki Muhammet Erdem, “Ankara’da düzenlenen Türkiye Yüzme yarışmasında kelebek, serbest ve karışık stillerde yüzdüm ve gümüş madalya kazandım. Uzun yıllar yüzme kurslarına geliyorum. Yarışmaya Kayıhan Yüzme Havuzu’nda hazırlandım. Bizlerin üzerinde emekleri olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“YARIŞMALARA İNCİLİPINAR KAPALI YÜZME HAVUZU’NDA HAZIRLANDIM”

Şampiyonada kurbağalama ve serbest stil dalında yarıştığının altını çizen 12 yaşındaki Kağan Kurugöz, “Bronz madalya kazandım. Yarışmalara İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu’nda hazırlandım. Uzun yıllar Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme kurslarına geliyorum. Bu imkanlar sayesinde bugün bu başarıları elde ettik. Bu başarıda emeği olan arkadaşlarıma hocalarıma ve bu tesisleri bize kazandıran Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ederim” diye konuştu. Şampiyonada Denizli’yi temsil eden 11 yaşındaki Yağmur Erkan, şunları aktardı: “Ankara’da düzenlenen Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak şehrimizi temsil ettik. Serbest ve karışık stillerde elde ettiğim başarı sonucu bronz madalya kazandım. Bu başarıda emeği olan hocalarımıza ve bizlere bu imkânı sunan Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ediyorum.” 11 yaşındaki Nisa Yeniay ise şunları aktardı: “Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda kurbağalama ve serbest stilde yarışarak bronz madalya kazandım. Kayıhan Kapalı Yüzme Havuzu'nda yüzmeye başladım ve İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu'nda yarışmalara hazırlandım. Başarımızda emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER