ÇAL'DA KUR'AN KURSLARI ARASI FUTSAL TURNUVASI DÜZENLENDİ

Çal ilçesinde, Çal İlçe Müftülüğü ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler arasında salon futbolu turnuvası düzenlendi.

ÇAL'DA KUR'AN KURSLARI ARASI FUTSAL TURNUVASI DÜZENLENDİ

Spor Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında ilçedeki Kur'an kurslarında eğitim gören 8-14 yaş grubundaki çocuk ve gençleri spora yönlendirmek, yaz tatillerini spor yaparak değerlendirmelerini sağlamak, spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak, onları zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı nesiller yetiştirmek ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla, erkek Kur’an kursları öğrencileri arasında "Camiden Spora Kur'an Kursları Arası Futsal Turnuvası" düzenlendi.

Çal merkez ile mahallelerdeki Kur'an kurslarından 7 takım ve 69 öğrencinin katıldığı turnuva 7-10 Ağustos tarihleri arasında Çal Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Bugün sona eren turnuvada yapılan üçüncülük ve final müsabakası büyük çekişmeye sahne oldu.

Final maçında Hançalar Orta Camisi, Akkent Guburlar Camisini 5-4 yenerek şampiyon oldu.

Normal süresi 5-5 biten karşılaşmada penaltı atışlarında 5-4 üstünlük sağlayan Mahmutgazi Orta Camisi, Çamlık Camisi karşısında üçüncü oldu.

Takımlara kupa ve madalyaları protokol tarafından takdim edildi.

Final müsabakasını, Belediye Başkan Vekili Mustafa Yüksel, Çal İlçe Müftü Vekili Hasan Sözer, Belediye Başkan Vekili Mustafa Yüksel, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, vatandaşlar ile veliler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER