Çal’da huzurevi sakinleri sporla gençleşiyor!

Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Çal Huzurevi Müdürlüğü; huzurevinde kalan yaşlılara yönelik spor etkinliği gerçekleştirdi. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki spor uzmanları eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikte yaşlılar gençlere taş çıkardı.

Çal’da huzurevi sakinleri sporla gençleşiyor!

Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Çal Huzurevi Müdürlüğü; örnek bir projeye imza attı. Çal’da huzurevinde kalan yaşlılar her haftanın bir günü düzenlenecek olan spor etkinliğinde sağlıklı yaşamın sırlarını öğrenecek ve spor yapacak.

İLK ANTRENMAN GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

Gerçekleştirilen ilk spor etkinliği eğlenceli anların yaşanmasına neden oldu. Sabah yürüyüşü ve egzersizleri programına Huzurevi Müdürü Osman Başol’da katıldı ve yaşlılarla birlikte yürüyüş yaptı. Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde Spor Uzmanı olarak çalışan Tezcan Akayıldız ve Voleybol Antrenörü Hatice Seyhan eşliğinde yaşlıların yürüyüş ve egzersiz yaparken doğru nefes alıp verme ve kol bacak kaslarını çalıştıracak hareketler yaptırıldı.

AKYILDIZ: “DAHA SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN”

Çal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde çalışan Spor Eğitim Uzmanı Tezcan Akyıldız, “Gün boyu salonda oturan, televizyon izleyen yaşlılar için spor programı ayarladık. Haftanın bir günü yaşlılar ile birlikte sabah yürüyüşümüzü yaptıktan sonra belirli kas gruplarını çalıştırarak daha sağlıklı ömür sürebilmeleri için yardımcı oluyoruz” dedi.

“GELECEĞİMİZİ YENİDEN İNŞA EDEBİLİRİZ”

Huzurevi Müdür Osman Başol ise, “Yaşlılar için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamanın toplum olarak herkesin görevi. Onlar örfümüz, adetimiz, geleneklerimiz ve hoş sohbetlerimizdir. Onlara verdiğimiz değerler ile geleceğimizi yeniden inşa edebiliriz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER