ÇAL'DA İLÇELER ARASI OKUL SPORLARI YARIŞMALARINDA HEYECAN BAŞLADI

ÇAL'DA İLÇELER ARASI OKUL SPORLARI YARIŞMALARINDA HEYECAN BAŞLADI

Çal Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Spor Yarışmaları Çal Spor Salonunda oynanan Yıldız Kızlar Voleybol Müsabakaları ile başladı.

Çal ve Baklan ilçelerinden 5 ortaokul kız takımının katılımı ile yapılacak Voleybol Yıldız Kızlar Müsabakalarında oynanacak 10 müsabaka sonucunda Şampiyon olan İlçe takımı belli olacak.


ÖZTEPE: ÜLKEMİZİN YEREL EN BÜYÜK SPOR ORGANİZASYONU
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Spor Yarışmaları ile ilgili açıklamada bulunan Çal Gençlik Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, “Ülkemizin en büyük yerel spor organizasyonu olma özeliği taşıyan, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığımız ortaklığında düzenlenen bu önemli spor organizasyonunu İlçemizde 3. kez gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2015 yılından itibaren ilçemizde düzenlemeye başladığımız organizasyonu bu yılda İlçe Müdürlüğümüz koordinesinde Çal, Baklan ve Bekilli İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile birlikte ortaklaşa olarak düzenleyeceğiz” dedi.

“3000 SPORCU HEDEFLİYORUZ”
“Son iki yılda organizasyon süresince 2.061 lisanslı sporcu sayısına ulaştık” diyen Öztepe, “  Bu yılda gençlerimizi bu önemli organizasyona dahil ederek bu sayıyı bu yıl 3.000’e çıkarmayı istiyoruz. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor. Çal Baklan Bekilli Gençlik Spor İlçe Müdürlüklerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz, Okullarımız, Velilerimiz ve gençlerimizin katkıları ile bunu da başarabileceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ SPOR YAPMAYI SEVEN SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİRMEK”
“Spor kültürüne ve gençliğimize sağladığı katkı anlamında çok önemsediğimiz için bu organizasyonu talip oluyoruz” diyen Öztepe, “ Bizim asıl amacımız; İlçemiz ve diğer ilçelerde öğrenim gören gençlerimizi spora teşvik etmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, farklı ilçelerde yaşayan gençleri spor sayesinde tanıştırmak, dostluk kardeşlik ve arkadaşlık bağlarını güçlendirerek, gençlerimizi kötü ve zararlı alışkanlıklardan özellikle de teknoloji bağımlılığından bir nebzede olsa uzaklaştırıp zihinsel fiziksel ve sosyal yönden güçlü ve sağlıklı nesiller olarak yetişmelerine imkan sunmaktır” ifadelerini kullandı.

ÇAL OKUL SPORLARI YARIŞMALARI 10 BRANŞTA DÜZENLENECEK
Çal Okul Sporları İlçe Tertip Komitesince Haziran 2018 tarihine kadar devam edecek olan Okul Sporları Yarışmaları minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde kızlar  ve erkekler olmak üzere Atletizm, Bisiklet, Bocce, Dart, Futsal, Futbol, Masa Tenisi, Satranç Oryantiring ve Voleybol dahil toplam 10 branşta düzenlenecek.

Spor Servisi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER