Çameli’de Dağ Bisikleti Şampiyonası

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Çameli’de Uluslararası Çameli Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası gerçekleşti. Farklı illerden 57 sporcunun katıldığı yarışta, 5 dalda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Çameli’de Dağ Bisikleti Şampiyonası

Çameli Kaymakamlı ve Çameli Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun katkılarıyla Çameli Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirildi. Farklı şehirlerden; 8 takımdan 57 sporcu maratonda kıyasıya mücadele etti. Yarışta finişi ilk gören isimse Çaykur Rizespor’dan Emre Yavuz oldu.

ÇAM ORMANLAR

1500 metre rakımda çam ormanlarıyla kaplı ve doğal güzellikleri ile dolu Maraton boyunca Bisikletçilerin güvenliğini Güvenlik Güçleri ve Akut Kurtarma ekipleri sağladı. Yol boyunca kurulan su istasyonları da sporculara sıvı takviyesi yaptı.

STARTI BAŞKAN CENGİZ VERDİ

Çameli Belediyesi önünde Başkan Arslan tarafından verilen Start ile başlayan maraton; Bıçakçı, Düzençam ,Yaylacık Yol ayrımı, Gürsu Buhu Gediği, Karkın, Taşlıkbaşı, Taşçılar Mezarlığı, Elmalı Mahallesi güzergahında devam etti ve muhtarlık binası önünde sona erdi.

DERECEYE GİRENLER KUPA VE MADALYALARINI ALDI

Maratonun sona ermesinin ardından 5 dalda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi. Elit Erkekler, Elit Bayanlar, 50+Master Erkek, 40+ Master Erkek, 30+ Master Erkek, Klasmanında derece alan sporculara ödüllerini; Çameli Kaymakamı Didem Dinç, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli Jandarma Komutanı Hamza Çil, Türkiye Bisiklet Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu ve Çameli İlçe Gençlik Spor Müdürü Metin Dağlı verdi.

ARSLAN: “TÜM SPORCULARI TEBRİK EDİYORUM”

Kazasız belasız güzel bir yarışmayı geride bıraktıklarını ifade eden Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Belediye olarak bisiklet sporuna çok önem veriyoruz. Seneye inşallah daha çok bisiklet severleri ve sporcuları bu yarışmalara katılmaya davet ediyorum. Yarışmada başarılı olan tüm sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Yarışmada emeği geçen başta Gençlik Spor Bakanlığımıza, İl Müdürlüğümüze ve Bisiklet Federasyonu’na çok teşekkür ederim. Her geçen yıl daha iyiye giden bu tür organizasyonlarımızı gelecek yıllarda da çeşitlendirerek arttırmayı hedefliyoruz. Çameli doğa ve alternatif sporların merkezi olmaya devam edecek” diye konuştu.

DİNÇ: “DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Çameli Kaymakamı Didem Dinç ise, “ Çameli Dağ Bisikleti Kupası Şampiyonası’nı bundan sonra daha fazla destek verip geliştireceğiz. Daha iyi yerlere getireceğiz. Bu tür organizasyonlar Çameli’nin turizmine de katkı sağlıyor. Emeği geçen herkese, özellikle de sporculara çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER