CAMİİ İMAMI MAHALLE ÇOCUKLARINA SPORU DA SEVDİRDİ

Denizli’de Pamukkale ilçesi sınırları içinde bulunan Şehitler Camii İmamı Mehmet Tekin, yaz tatilinin başlamasıyla birlikte camide açılan kursta 6-15 yaş arası 110 çocuğa dini eğitim verip Kuran-ı Kerim öğretti. Derslerden arta kalan zamanlarda İmam Tekin, İl Gençlik Spor Müdürlüğü desteğiyle çocukların yeteneklerine göre ücretsiz karete, basketbol ve futbol eğitimleri de verdirdi.

CAMİİ İMAMI MAHALLE ÇOCUKLARINA SPORU DA SEVDİRDİ

Pamukkale sınırları içerisinde yer alan Şehitler Camii’nin İmamı Mehmet Tekin, yaz tatilinde camide açılan kursa katılan 6-15 yaş arası 110 çocuğu dini eğitim verdi. Bununla yetinmeyen İmam Tekin Gençlik Spor Müdürlüğü’nün destekleriyle öğrencilere ücretsiz spor yapma imkanı sağladı. Yaz tatilinde camide din eğitimi gören çocuklar, sporla da tanışmış oldu. Ücretsiz spor kurslarına katılan çocuklar okul takımlarında basketbol ve futbol seçmelerine de katılmak için üç ay boyunca hazırlık yapmış oldu.

İBANOĞLU KAYITSIZ KALAMADI
Pamukkale İlçe Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu’nun da camiyi ve öğrencileri ziyaret ettiğini belirten İmam Tekin, “11 yıllık imamım yaklaşık 7 yıldan bu yana da Şehitler Camii’nde imam olarak görev yapıyorum. İlçe müftülüğümüz tarafından camilerde yaz Kuran Kursu açılmasıyla ilgili başlatılan çalışmaya bizde katıldık. Mahallemizden 110 çocuğumuz Kuran Kursumuza katıldı. Dini eğitimden sonra bu çocukların evlerine geri gidip boş şeylerle uzun yaz tatilini geçirmelerini istemedim. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ile yaptığımız görüşme sonrası camiye gelen çocuklara yönelik spor kursu da açmaya karar verdik ”dedi.

ÇOCUKLAR ARASINDA ANKET YAPILDI
Camiye gelen çocuklara hangi spor dalıyla uğraşmak istedikleri yönünde anket çalışması yaptığını belirten İmam Tekin, “Camimize gelen çocuklarımız en çok karate, basketbol ve futbol kursu açılmasını istedi. İl Spor Müdürümüz Ahmet İbanoğlu’da bize salon tahsis edip, karatede Vural Kazık, basketbol antrenörü Hamza Kargan ve futbol antrenörü Mehmet Tolanvağa, hocalarımızı görevlendirdi. Camideki din eğitiminden sonra salonlara giden öğrencilerimiz üç ay boyunca ücretsiz karate, basketbol ve futbol kurslarına da katıldı. Çok verimli bir yaz tatili geçirdik. Çocuklarımız aldıkları eğitimle eğitim öğretim yılı başladığında okullarında yapılacak basketbol ve futbol seçmelerine katılabilecek. Camimizde din eğitimiyle birlikte ücretsiz spor kurslarına da katılan çocuklarımızı çok iyi yerlerde takımlarda görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SPOR SERVİSİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER