ÇANTASI TURNİKEYE SIKIŞTI 1 YIL MEN CEZASI ALDI

ÇANTASI TURNİKEYE SIKIŞTI 1 YIL MEN CEZASI ALDI

Denizlispor sevdası ile bilinen ve tribünlerin renkli isimlerinden birisi olan Necati Şenli’de 6222 Sayılı Sporda Şiddet Ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’dan dolayı 1 yıl seyirden men cezası aldı. Ancak Şenli’nin aldığı ceza akıllara durgunluk verecek cinsten….

Denizlispor sevdası ile biline ve ‘SENDEN BAŞKASI YALAN’ sloganı ile Denizlispor’un adını tüm Türkiye’de yaşatmaya çalışan fanatik taraftar Necati Şenli 10 aydır stadyumlara giremiyor. Ama sebebi ise filmlere konu olacak türden.  Geçtiğimiz sezon 22 Ocak 2017’de Denizlispor’un Bandırmaspor’ deplasmanına giden Şenli, passolig kartını basmasının ardından çantası turnikeye sıkıştığı için maça giremedi. Görevlilere durumunu izah eden Şenli, sonrasında içeriye girdi ve karşılaşmayı takip etti.

“ÇANTAM SIKIŞTI İÇERİ GİREMEDİM”
2 hafta sonra Şenli’nin hayatı karardı. Denizlispor sevdası ile yanıp tutuşan Şenli’nin 1 yıl seyirden men cezası aldığı açıklandı. Yaşadığı mağduriyeti DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne anlatan Necati Şenli, “ Bandırma’ya uzun bir yolculuk sonrası varmıştık. Girişte ‘SENDEN BAŞKASI YALAN’ pankartım çantamın içerisindeydi. Turnikeden geçerken çanta sıkıştı içeri giremedim. Sonrasında dünyam karardı ”dedi.

“CEZA ALMAMANIZ GEREKİYOR DEDİLER”
Görevliler benim mağduriyetimi anladı ve içeriye maçı izlemem için soktular diyen Şenli, “ Biz maçı izledik ve Denizli’ye döndük. Sonrasında Bandırma’daki güvenlik birimleri Denizli’yi arayarak bizim maçı kaçak izlediğimizi belirtmiş. Görevlilere durumu izah ettik. Ceza almamanız gerekiyor dediler ancak 2 hafta sonra cezamı onayladılar. Her hafta imza atmaya gidiyorum” diye konuştu.

“SPOR SAVCISI CEZANI KALDIRACAĞIM DEDİ AMA…”
2017-2018 sezonu başlangıcında spor savcısı ile avukatlar aracılığıyla görüştüklerini ve cezamın kaldırılacağını söylediler diyen Şenli, “ Cezayı veren savcı cezamın kaldırılacağını söyledi. Ancak hala bir gelişme yok. Denizlispor için her şeyi yaparım. Ama suçsuz yere stadyumlara giremiyorum. İçim gidiyor. Bize yardımcı olsunlar. Hep beraber Denizlispor’u ayağa kaldıralım” diyerek cezaya isyan etti.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER