Çapa: “Rakip 3-4 pas yaptıktan sonra topu kazandık”

Kasımpaşa Teknik Direktör Fuat Çapa, tartışmalara yol açan maç sonrası, “ Hak ettiğimiz bir galibiyet oldu” derken, 2’nci gol önce yaşanan pozisyon için ise, “ Faul olur olmaz biz topu alıp devam etmiş olsak rakibin tepkisini anlarım. Ancak onlar pas yaparken ve atağa kalkarken bizim kapmış olduğumuz pozisyon ve atmış olduğumuz gol var” açıklamasında bulundu.

Çapa: “Rakip 3-4 pas yaptıktan sonra topu kazandık”

İki takım adına da önemli bir müsabaka olduğunu ifade eden Fuat Çapa, “Bizim için tekrar ilk 6 ve 7. sıralardaki takımlarla aramızdaki puan farkını açmamak adına önemliydi. Rakibin de son karşılaşmalarını değerlendirecek olursak istediği skoru alamadılar. Rakibin artıları ve eksileri bizim için önemliydi. Savunma arkasına atılan toplarda çabuk oyuncularla pozisyon üretmeye çalıştılar. İlk 10-15 dakika önde baskı kuramadığımız için rakibin işini kolaylaştırdık. 15. dakikadan itibaren maç istediğimiz şekle döndü. Rakip ise boy avantajını kullanarak uzun oynadı. Hak ettiğimiz bir galibiyet oldu” dedi.

"GOL ÖNCESİ RAKİP 3-4 PAS YAPTIKTAN SONRA TOPU KAZANDIK"

Attıkları ikinci gol öncesi Hajradinovic’in yerde kaldığı anda topu taca göndermeyerek atağı sürdürmeleri ile ilgili Denizlispor cephesinden gelen tepkiye değinen Fuat Çapa şu ifadelere yer verdi:

"O pozisyonda Haris’e faul yapıldı diye bekledik. Haris de o anda yerdeydi. Sonra da rakip 3-4 pas yaptı ve biz ondan sonra topu kazandık. Faul olur olmaz biz topu alıp devam etmiş olsak rakibin tepkisini anlarım ama onlar pas yaparken ve atağa kalkarken bizim kapmış olduğumuz pozisyon ve atmış olduğumuz gol var. Ben olduğum yerden bu şekilde gördüm."

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2020, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER