CENTİLMENLİK RUHUNDA VAR

Centilmenliğiyle ön plana çıkan ve Türkiye'nin stadında tel örgülerini kaldıran ilk kent olan Denizli'de Giresunspor karşılaşmasında fotoğraf karelerine yansıyan taraftar manzarası büyük beğeni topladı.

CENTİLMENLİK RUHUNDA VAR

Bu sezon Süper Lig’e çıkma mücadelesi veren yeşil siyahlıların 13. Haftada oynadığı Giresunspor karşılaşmasında fotoğraf karelerine yansıyan bir fotoğraf Denizli insanını anlatır gibiydi.

SAĞDUYU KAZANDI…

Büyük olaylara sahne olan ve 3-2 Denizlispor’un üstünlüğüyle sona eren karşılaşmada taraftarların alınan kararlar karşısında sağduyulu olması dikkat çekti.

KARARLARA KARŞI SAKİN KALDILAR…

Karşılaşma hakemi Kadir Sağlam’ın gösterdiği haksız kırmızı kart ve hatalı geri pasının ardından gelen golde Giresunspor oyuncusu Volkan Okumak formasını çıkarmış ve sevincini Denizlispor seyircisi önünde yaşamıştı. Buna rağmen hiçbir taraftarın sahaya atlamaması ve sakinliğini koruması takdir topladı.  Zorlu karşılaşmada yaklaşık 11 bin taraftar takımlarına büyük destek vermiş, küçük çaplı tartışma ve birkaç pet şişe dışında sahaya herhangi bir madde atılmamıştı.

1999-2000 sezonunda Türkiye'de tel örgülerini kaldıran ilk kulüp olan Denizlispor, centilmenliğiyle ön plana çıkmış ve Türkiye'de birçok kulübe de öncülük yapmıştı. Yeşil siyahlı kulüp o dönemde davranışından dolayı fair play ödülü almaya da hak kazanmıştı.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER