ÇIKAN HABERLER ORTALIĞI KARIŞTIRDI

ÇIKAN HABERLER ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Denizlispor’un genç savunma oyuncusu Yunus Emre Karakaya’nın, play-off finalinde Gazişehir’i penaltılar sonucu mağlup ederek Süper Lige çıkan B.B. Erzurumspor ile söz kestiği yönündeki haberler ortaya çıktı.

Altyapısından çıkardığı oyuncuları kadrosunda tutmakta zorlanan Denizlispor ile ilgili ülke basınına ilginç bir haber ortaya atıldı. 5 yıldır Denizlispor’un alt yapısında forma giyen 18 yaşındaki Yunus Emre Karakaya’nın, bir sezonda 19 gol attığı, geleceğin en iyi oyuncuları arasında gösterildiği, Türk futboluna damga vuracak isimler arasında yer aldığı kaydedildi.

Ancak ulusal basında sıkça yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı çok geçmeden ortaya çıktı. Genç oyuncunun bir sezonda değil, farklı kategorilerde 19 gol attığı ve bu gollerin 11 tanesinin penaltı olduğu ortaya çıktı.  Türkiye Futbol Federasyonu sisteminde de ortaya çıkan gerçek ise şaşkınlıkla karşılandı.

İRDEM: “ÇIKAN HABERLER MAKSATLI”  
Denizlispor’un mevcut şartlarda profesyonel sözleşme bile imzalamadığı genç oyuncu ile ilgili, bu tür haberlerin çıkması camiada da tepkiye yol açtı. Geçtiğimiz sezon Denizlispor’un Altyapıdan Sorumlu Asbaşkanı olarak görev yapan ve yeni yönetimde de yer alan Necip İrdem, “Yunus Emre değerli bir çocuk.  Bizim kendi evladımız. Çıkan haberler maksatlı. Bu oyuncuya zararı olacak. 18 yaşında bu haberleri okusa yürüyüşü bile değişir. Ayrıca altyapıda görev yapan hocamızın da oğlu. Mutlaka gelecek vaad ediyor ama bu haberler nereden çıkıyor bilmiyorum. Bizim iznimiz olmadan bu oyuncuyu kimse bizden alamaz. “diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186