CUMHURİYET KUPASI ŞAMPİYONU; KENAN KÜLÇELER

Türkiye Bilardo Federasyonu Denizli İl Temsilciliği ve Plus Bilardo Salonu işbirliğiyle Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yılı dolayısıyla düzenlenen ‘29 Ekim Cumhuriyet Kupası 3 Bant Turnuvası’nın şampiyonu Kenan Külçeler oldu.

Türkiye Bilardo Federasyonu Denizli İl Temsilciliği ve Plus Bilardo Salonu işbirliğiyle Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yılı kapsamında ‘29 Ekim Cumhuriyet Kupası 3 Bant Turnuvası’ düzenlendi. 24-31 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen turnuvaya 48 sporcu katıldı. Sporcular arasından yarı finale kalan isimler; Kemal Akman, Ahmet Gümüş, Barış Elver ve Kenan Külçeler oldu. Kıyasıya yarışan sporculardan Barış Elver ve Kenan Külçeler finalde yarışmaya hak kazandı. Şampiyonluk için ter döken finalistlerden Kenan Külçeler şampiyonluk kupasını kaldırdı. Barış Elver ikinciliğin, Ahmet Gümüş üçüncülüğün ve Kemal Akman da dördüncülüğün sahibi oldu.

“BİLARDOYU YAYGINLAŞTIRMAK İSTİYORUZ”

Bilardonun desteklenmesi gereken bir spor dalı olduğunun altını çizen Bilardo İl Temsilcisi Mehmet Selçuk; “Bilardo okul sporlarına da girdi. Basket, futbol, voleybol gibi sporlar her yerde oynanıyorsa; artık bilardo sporunda da okullar, iller arasında şampiyonalar düzenlenecek. Bu anlamda en büyük gelişim bu oldu. Önemli olan gençlerimizi kazanmak. Bilardo Federasyonumuzu bu anlamda tebrik etmek gerekiyor. Biz de Denizli Temsilcisi olarak okullarda ve il içinde bu tür etkinliklere önem vereceğiz. Bundan sonra okullarımıza da masalar aldırtıp, bilardoyu yaygınlaştırmak istiyoruz. Umarım Denizli bilardocuları Türkiye çapında ilimizi en başarılı şekilde temsil etmeye çalışırlar” dedi.

“HEDEFİM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA İLK 4’E GİRMEK”

Plus Bilardo Salonu İşletmecisi sporcu Kenan Külçeler ise turnuvaya dair şunları aktardı: “Bilardoda derecelerim var. Büyükler etabının birinde Türkiye 6’ncılığı ve 7’nciliği almıştım. 29 Ekim Cumhuriyet Kupası 3 Bant Turnuvası’nda finale kaldım. Benim için büyük bir gurur. Bilardoya destek bekliyoruz. Ferdi sporlarda eksik kaldığını düşünüyoruz. Bu sebeple bizlerin başarıları da gölgede kalıyor. Hedefim Türkiye Şampiyonası’nda ilk 4’e girmek. Milli takım seviyesinde oynamak istiyoruz.”

“BİLARDO OYNAMAYA 15 YAŞINDA BAŞLADIM”

13 yıldır bilardo sporuyla ilgilenen Barış Elver; “2010-2011’de Türkiye Gençler Şampiyonu oldum. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunuyum. Gemi kaptanlığı yapıyorum. Hobi olarak da bilardo ile uğraşıyorum. Bilardo oynamaya 15 yaşında başladım. Denizli’de finale geldim. Mutluyum” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER