DALAMAN: 'BİZİM İÇİN ÖNCELİK DENİZLİSPOR…'

DALAMAN: 'BİZİM İÇİN ÖNCELİK DENİZLİSPOR…'

Denizlispor’un transfer gündemi son günlerde oldukça meşgul eden Erhan Kartal, temsilcisi Turgut Dalaman’la birlikte DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne son günlerde ortaya çıkan haberlerle ilgili açıklamada bulundu.

Adı transfer döneminde Denizlispor’la sık sık anılan Erhan Kartal’la ilgili son dönemde farklı haberler ortaya çıkmıştı. Yeşil-siyahlı kulübün altyapısından yetişen ve Denizlili olan Erhan’ın, Denizlispor’dan fahiş ücret talep ettiği, diğer takımlardan ise düşük ücretler istediği yönündeki haberler gündemi meşgul etmişti. Bu gelişmeler üzerine DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan genç oyuncu ve temsilcisi Turgut Dalaman çıkan haberlere ateş püskürdü.

ERHAN: “ÇIKAN HABERLERE ÇOK ÜZÜLDÜM”
Birçok takımla görüşmelerde bulunduklarını ifade eden Erhan, “Adana Demirspor’la bir fesih yaptık. Doğal olarak boşta olan bir oyuncuyum. İsteyen takımlar oldu. İstanbulspor, Denizlispor, Boluspor. Denizli’de konuştuk ve şartları konuştuk. Sonrasında İstanbulspor’la bir görüşmem oldu. Aynı şekilde Boluspor’la da konuştuk. Onlarda fiyat sordular ama kesinlikle ağzımdan bir rakam çıkmadı. Şu an Denizli’deyim. Adana Demirspor’la haksız fesih gibi bir durum ortaya çıktı. Onu çözmeye çalışıyoruz. Çıkan haberlere çok üzüldüm” diye konuştu.

“10 YIL BURANIN EKMEĞİNİ YEDİM”
“Denizlispor’dan ayrıldığında cebimden para verdim” diyerek sözlerine devam eden Erhan, “Benim Denizlispor’a yaptığımı hiç kimse yapmadı. Buradan ayrılırken 300 Bin TL’ye yakın bir alacağım vardı. Almadan gittim. Sadece 10 yıl buranın ekmeğini yediğim için. Kasımpaşa’ya gittiğimde de kendi cebimden 200 Bin TL para verdim. Toplam 500 Bin TL. Şu an geldiğimiz nokta çok farklı” ifadelerini kullandı.

“BİZ ZAMANINDA YAPACAĞIMIZI YAPTIK”
“İstanbulspor’la yaptığı görüşmede olumlu yada olumsuz bir şey demedim” diyen genç oyuncu, “Ecmel Başkan bize 600-650 Bin TL civarında bir rakam söyledi. Ben olur ya da olmaz hiç bir şey demedim. Sadece düşünmek istiyorum dedim ve görüşme sona erdi. Ardından Denizlispor’la görüştük. Onlarda 700 Bin TL teklif ettik. Biz zamanında buraya yapacağımızı yaptık. Burası benim evim sevdiklerim burada. Ben buradan bu teklifi almışım, gidip neden İstanbul’da oynayayım. Hayatta oynamam. Sonrasında böyle haber çıktı. Sıkıntıları çözdükten sonra bakacağız. Denizlispor’da oynamayı çok isterim. Yeniden o heyecanı yaşamak benim için değişilmez” dedi.

DALAMAN: “ERHAN BENİM EVLADIM”
Çıkan haberlerle ilgili konuşan Erhan Kartal’ın temsilcisi Denizlispor’un eski Asbaşkanlarından Turgut Dalaman’da sert açıklamalarda bulundu. Dalaman, “ Denizlispor’la görüşmeyi ben gerçekleştirdim. Başkan Mustafa Üstek ve Hikmet Olgun’la beraberdik. Benim ve ailemin ne kadar Denizlispor’lu olduğunu hiç kimse tartışamaz. Erhan’da benim evladım. Çıkan haberler beni çok üzdü” dedi.

“ALTYAPIDAN ÇOCUKLAR YETİŞSİN DİYE PARASINI BIRAKTI”
“Erhan 10 yaşında Denizli’ye geldi ve burada yetişti” diyen Dalaman, “  Erhan yeri geldiğinde de parasını bıraktı gitti. Altyapıdan başka çocuklar çıksın diye. Biz çok üzüldük. Denizlispor’da yönetici olmak çok zordur. Basit açıklamalarla oyuncuları karalamak kolaydır. Ben isterdim ki, bana telefon açıp sorsunlar. Çıkan haberler yalan. Ben ne dersem Erhan onu yapar. Biz onun Denizli’de kalmasını isteriz. Bir kere Denizlispor’la görüştük. Sonra geri dönüş olmadı. Yalan haberlerle gazeteler dolmasın. Bir telefon kadar uzağız” şeklinde konuştu.

“BU İŞLER MAKSATLI YAPILIYOR, İDARECİLİK ZORDUR”
Haberlerin çıkma nedeni hakkında da konuşan Dalaman, “ İdarecilik çok zordur. Herkes bu memlekette idareci oluyor. Bu işler maksatlı yapılıyor. Biz bir yerden 800 isteyip, başka bir yerden neden 600 isteyelim. Böyle saçmalık olabilir mi? Çok yanlış. Ağıza alınmayacak sözler söyleyeceğim ama değmez diye düşünüyorum. Böyle bir şey olamaz. Erhan Denizli’nin yetiştirdiği ender oyunculardan bir tanesi. Herkesin verdiğinin altına Denizlispor’da oynarız dedik.  İstanbulspor’dan teklif geldi. Bizden habersiz imza atmayın dediler. Ama öyle şey olmaz dedik. Bizim için öncelik Denizlispor’dur. Bu çocuk burada yetişti. Bizim gönlümüz Denizli’den yana. Çok cazip bir teklif gelirse o zaman oturur konuşuruz” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER