Denizli Atatürk Stadı’nda çalışmalar tam gaz!

Denizli Atatürk Stadı, 16 Ağustos’ta açılacak Süper Lig’in ilk maçında FIFA standartlarında hazır olacak. Seyirci kapasitesinin artırılması için zemini 3 metre 60 santimetre aşağı çekilen statta, koltuk sayısı 3 bin 800 artacak.

Denizli Atatürk Stadı’nda çalışmalar tam gaz!

Tüm tribünlerin güçlendirilip koltukların da yenilendiği statta, 12 tane de yeni lüks loca olacak. Yeni sezonda horozun sesinin daha gür çıkacağı statta, maraton ve kale arkaları dahil tüm tribünlerin üzeri de kapatılacak.

“FIFA standartlarına göre yapılıyor”

Denizlispor Başkanı Ali Çetin, Süper Lig’in başlayacağı 16 Ağustos’ta Avrupa standartlarındaki statlarında maç yapılabileceğini söyledi. Stadın dış görünüş olarak yeni bir stat gibi görünmese de şu anda yeni statların kalitesine geldiğini belirten Başkan Çetin, “Stadın zemini normal zeminden 3 metre 60 santimetre aşağı indi. Her tribünde 4 sıra, protokol tribününün olduğu yerde de 5 sıra öne doğru uzadı. Bu da yaklaşık 3 bin 800 kişilik ek bir ilave yapıyor. Zemin tamamen değişiyor koltukların tamamı değişiyor. Kale arkaları ve maratonun olduğu bölümün tamamı kapatılacak. Eski protokol tribününün olduğu yerde 12 tane loca yapıyoruz. Stadımız FİFA standartlarında yapılıyor. Dış görüntü olarak yeni bir stat gibi görünmese de şu anda yeni statların kalitesine geliyor” diye konuştu.

“17 milyon maliyeti 5’e indirdik”

Yaklaşık 17 milyon TL maliyetli yenileme çalışmasını imece usulü 5 milyon TL’ye bitireceklerine dikkat çeken Başkan Çetin, “Maratonun ve kale arkalarının olduğu yerlerde güçlendirmeler yapılıyor. Sıfırdan bir statmış gibi uygun bir maliyete tümünü de yapmak ve önümüzdeki sezona da yetiştirmek için mücadele ediyoruz. Normalde müteahhitlik çerçevesinde yapılsa 16-17 milyon TL civarında bir maliyeti var ama bizim maliyetimiz yaklaşık 5 milyon TL civarında bitireceğiz. Çünkü imece usulü burada çalışma yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Çetin, stadın 20 gün içinde top oynanacak ve taraftarlarını ağırlayacak duruma geleceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent  ekiz
Bülent ekiz - 3 yıl Önce

Mevcut stadın güzel görüntüsünü koyunda bi görelim

SIRADAKİ HABER