Denizli Basket startı verdi

Denizli Basket sezon açılışını gerçekleştirdiği ilk antrenman ile yaptı. Yeni transferlerinde katıldığı antrenman sonrası ise takım oyuncuları, teknik heyete ve kulüp yöneticileri basın mensupları ile bir araya geldi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın da katıldığı toplantıda takımın hedefleri anlatıldı.

Denizli Basket startı verdi

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele edecek olan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket sezonun ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Antrenman sonrası takım oyuncuları, teknik heyet ve kulüp yöneticileri basın mensuplarıyla bir araya geldi. Samimi bir ortamda geçen toplantıda konuşan Denizli Basket Coachu Şahin Ateşdağlı, öncelikli hedeflerinin doğru basket oynamak olduğunu ifade ederek, “Her şeyden önemlisi biz anlık başarı peşinde değiliz, alt yapıyı da oluşturmak ve alt yapı ile yukarı gitmek istiyoruz” dedi.

“ALT YAPIYA ÖNEM VERİP GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Sporcularla bir araya gelen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, takım olarak hedeflerinin büyük olduğunu kaydetti. Hedefler doğrultusunda başarı için ellerini taşın altına koyan yeni bir yönetim oluşturduklarını kaydeden Başkan Doğan, “Oyuncu anlamında da değişiklikler oldu. 6 eski oyuncumuz devam ediyor ve 6 yeni oyuncu transfer ettik. Bir diğer heyecan verici nokta ise 2 yabancı oyuncu transfer ettik. Bu anlamda Denizli Basket’e yeni bir dinamizm geldi. Bu sene bizim için bu sene bir diğer önemli konuda alt yapı. Alt yapıya önem verip geliştirmek istiyoruz. Biz Denizli ve Merkezefendi’den oyuncu yetiştirip farklı takımlara gidip bizleri oralarda temsil etmesini istiyoruz” dedi.

“GELECEĞE DÖNÜK OYUNCULAR TRANSFER ETTİK”

İlk hedeflerinin doğru basketbol oynamak olduğunu söyleyen antrenör Şahin Ateşdağlı ise adımları hızlı hızlı çıkmanın çok kolay olmadığını dile getirdi. Yukarı çıkarken içinin doldurulması gerektiğini vurgulayan Ateşdağlı açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Güzel bir takım olduk ama tabi ki ligde bizden maddi anlamda daha üstte olan daha kurumsal takımlar var. Ama biz sahaya çıktığımız sürece her zaman kazanmak için çıkıyoruz. Sahada basketbol 5’e beş oynanıyor. Sonuçta sahaya çıkıp yüreğini ortaya koyan ve seyirci desteğini alana bir adım öne geçiyor. Bizde bu konuda tüm şehrin çok ciddi sevgisini alıyoruz. Bu da bizim için en büyük avantaj. Bunu kullanarak bitirebildiğimiz en yüksek yerde bitirmek istiyoruz. Sonuca daha sonra bakacağız. Her şeyden önemlisi biz anlık başarı peşinde değiliz, alt yapıyı da oluşturmak ve alt yapı ile yukarı gitmek istiyoruz. Takımımızın yaş ortalamasına baktığımız zaman geleceğe dönük oyuncular transfer ettik uzun soluklu olsun diye. Bununla birlikte tecrübeli oyuncuları bir araya getirip güzel bir takım oluşturduk.”

“DEĞİŞİK BİR YÖNTEMLE YOLA ÇIKIYORUZ”

Denizli Basket’in Başkanı Veli Deveciler ise, “ Start verdik. İlk antrenmanını gerçekleştirdi. Değişik bir yöntemle yola çıkıyoruz. Spor etiğine uygun, yarışmacı, örnek bir takım oluşturmak istiyoruz. Gençleri burada toplayabilmek, bu sözle yola çıktık. Takımımızı lige hazırlamaya çalışıyoruz. 1.5 ay içerisinde hem hazırlık maçları, hem 4’lü turnuvamız var. Petkim, Konya ve Fethiye gelecek. Sonrada Federasyon Kupası var. Umarım her şey yolunda gider. Bize de faydalı olacaklarını düşünüyorum. Yönetimde fedakarca çalışıyor. Şeniz Doğan başkanımızda bize çok yardımcı oluyor. Amatör ruh elbet var ama farklı bir takım izlettireceğiz” dedi.

Toplantı oyuncu ve katılımcıların birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 14:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
I
I - 12 ay Önce

Aydem fen lise önü den gecmeyecekmi

SIRADAKİ HABER