Denizli Basket’in yeni sezon bütçesi 3.5 Milyon TL!

Bu sezon Türkiye Basketbol Ligi’nde Denizli’ye temsil edecek olan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’te yeni yönetim kurulu ve transferler açıklandı. Bu sezonda hedefini yüksek tutan yeşil-mavililer takım iskeletini bozmazken, bütçenin ise 3.5 Milyon TL olduğu açıklandı.

Denizli Basket’in yeni sezon bütçesi 3.5 Milyon TL!

Geçtiğimiz sezon Türkiye Basketbol 2’nci Ligi’nde şampiyon olarak Denizli’yi gururlandıran Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’te yeni sezon öncesi yönetim kurulu ve bütçe belirlendi. Merkezefendi Belediyesi Başkarcı Kırçiçeği Butik Kafe’de gerçekleştirilen basın toplantısında yeşil-mavili ekibin yeni sezonda bütçesinin 3.5 Milyon TL olduğu açıklandı.

YÖNETİMDE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

Yeni yönetimde ise iş dünyasının saygın isimleri ön plana çıktı. Denizli Barosu Eski Yönetim Kurulu Üyesi de olan avukat Veli Deveciler’in başkanlığındaki yönetimde iş adamları Zafer Gökşin, Ali Yaman, Selim Yaymanoğlu, Gökhan Gökşin, Veli Tefenlili, Coşkun Kaya, Demrim Şentürk, Yaşar Kımıl, Özkan Bosun ve İbrahim Abuşaha yer aldı. Zafer Gökşin ikinci başkan, genel sekreter Ali Yaman, Gökhan Gökşin ve Veli Tefenlili takımdan sorumlu asbaşkanlar, Yaşar Kımıl Basın Sözcüsü, idari Menajer ise Mustafa Soğancı olarak belirlendi.

TAKIM İSKELETİ BOZULMADI

Takım iskeletini bozmayan temsilcimizde takımın önemli isimleri, Gökhan Yazıcıoğlu, Azizcan Özdemir, Deniz Can Çevik Kemal Can Aktuna, Barış Çağan Özkan ve Cengiz Aydın Ergen takımda kaldı. Dış transferde ise tecrübeli oyuncu Ümit Sonkol, Artvin’den Burak Türsen, Tarsus Amerikan Koleji’nden Faik Can Kaşıkçı ve Almanya 2. Ligi ekiplerinden Karlsruhe’den Amerikalı Davonte Lacy transfer edildi. Coach Şahin Ateşdağlı, guard ve 5 numaraya birer isim alarak transferi kapatacaklarını söyledi. Ayrıca takıma Denizli içinde de genç oyuncuların kazandırılacağı kaydedildi.

DOĞAN: “BÜTÇEMİZ 3.5 MİLYON TL”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “ Yeni sezonda da Denizli Basket, Denizli’nin gururu olmaya devam edecek. Geçtiğimiz yıl 2’nci Lig’de şampiyon olarak 1. Lige çıkmayı başardık. 1. Lig’de de başarılı olabilmek için elimizden geleni yapacağız. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda PAÜ Spor Yerleşkesi’nde maçlarımızı oynayacağız. 2 bin kişi ortalamayla geride bıraktığımızı sezonu tamamlamıştık. Bu senede hemşerilerimizden destek bekliyoruz. Teknik heyetin raporu doğrultusunda da transfer çalışmaları devam ediyor. 6 oyuncuyla anlaşma sağladık. Antrenörümüz Şahin Ateşdağlı’ya verdiği emekler için çok teşekkür ediyorum. Bu dönemde de kendisiyle devam edeceğiz” dedi. Başkan Doğan yeni sezonda bütçelerinin 3.5 Milyon olduğunu ifade ederek, “Sponsorluk anlaşmalarımız devam ediyor. 5 Ağustos’ta hepsi netleşecek. Denizlili iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Bu konuda bir sıkıntımız yok” ifadelerini kullandı.

DEVECİLER: “DENİZLİ’YE MAHCUP OLMAYACAĞIZ”

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in yeni Başkanı Veli Deveciler’de, “ Şeniz Doğan başkanımızın desteğiyle güçlü bir yönetim oluşturduk. Katkı sağlayacak bir ekip kuracağız. Bu sene bizim için test olacak. Yarışma gücü olan heyecanlı bir takım ortaya çıkaracağız. Ligin renkli takımlarından biri olacağımıza inanıyorum. Denizlili ve özellikle Merkezefendi halkının da desteğine ihtiyacımız var. İyi bir ekibiz, Denizli’ye mahcup olmayacağız” diye konuştu.

ATEŞDAĞLI: “HEYECANLIYIM, BURADA ÇALIŞMAKTAN KEYİF ALIYORUM”

Coach Şahin Ateşdağlı ise, “Heyecanlıyım, burada çalışmaktan keyif alıyorum. Geçen sezonki takımın yapısını koruduk. Denizli’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Taraftarlarımızda bizi yalnız bırakmasınlar. Geçen sezon en centilmen taraftar seçilmiştik. Bizler aynı tempoda ve güzelliklerle bu lige keyif katacağız. Bizimle beraber devam eden oyuncularıma teşekkür ediyorum. Burada olmayı hak ettiler. Aile ortamını devam ettireceğiz. Denizli’ye yakışan bir oyun ortaya koymaya devam edeceğiz” dedi. 19 Ağustos’ta sezonu açacaklarını kaydeden Ateşdağlı, “Eylül’ün ilk haftası Federasyon Kupası maçları olacak. Sezon 12-14 Ekim’de start alacak. O zamana kadar hazır hale gelmek istiyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER