Denizli'de halı saha sevinci

Denizli'de, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında 145 gün önce geçici olarak kapatılan halı sahaların yeniden hizmete açılması sporsever ve işletmeciler tarafından mutlulukla karşılandı.

Denizli'de halı saha sevinci

Ülke genelinde Kovid-19 ile mücadele kapsamında 21 Mart'ta İçişleri Bakanlığı’nca açıklanan genelge ile faaliyetlerine geçici süre ara verilen halı sahalar, yaklaşık 5 ay sonra bugün yeniden sporseverlerle buluştu. Halı saha sahipleri ve çalışanları, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu’nca belirlenen branşa özgü kurallar kapsamında hazırlıklarını tamamlayarak müşteri kabul etmeye başladı. Bu kapsamda Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesi'nde bulunan bir halı sahaya gelen 7-13 yaş grubu öğrenciler, eğitmenlerinin eşliğinde yarıda bıraktıkları futbol okulu kurslarına devam etti. Halı saha girişince ateşleri ölçülen çocuklar ellerine dezenfektan uyguladıktan sonra sosyal mesafesine de uyarak antrenmanlarını gerçekleştirdi.

“TÜM ÖNLEMLERİMİZİ VE SAĞLIK EĞİTİMLERİNİ ALDIK”

Bağbaşı Gençlikspor Spor Okulu Başkanı Emre Fidan, hem kulüp başkanı hem de futbol antrenörü olarak bu kararı sevinçle karşıladıklarını söyledi. Öğrencileriyle yeniden kucaklaştıkları için mutlu olduğunu kaydeden Fidan, “Geçirdiğimiz bu pandemi sürecini inşallah en kısa sürede yenerek sağlıklı günlere kavuşuruz. Biz halı saha içerisinde gerekli tüm önlemlerimizi ve sağlık eğitimlerini aldık. Oluşabilecek kötü senaryolara hazırız. Öğrencileri ateş ölçerek içeri alıp sosyal mesafesine uygun şekilde eğitimlerini veriyoruz” dedi. (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211