Denizli'de spor kurslarına ilgi büyük

Pamukkale Belediyesi tarafından ilçe genelinde her yaştan vatandaşlara yönelik açılan ücretsiz kurslar tüm hızıyla devam ediyor. İlçede farklı semtlerdeki okullarda düzenlenen spor kurslarına ilginin oldukça yoğun olduğunu belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “Yerel yönetici olarak bizler de halkımızı sevdiği alanlarda alternatif seçenekler sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi geniş kapsamlı olarak geçtiğimiz yaz aylarında öğrencilere yönelik ilk kez açtığı spor kurslarını tüm yıla yaydı. İlçe genelinde hem öğrencilere hem de kadınlara yönelik ücretsiz spor kursları kış aylarında da sürüyor. Futboldan tenise kadar bir çok branşta açılan kurslarda 7’den 70’e her yaştan Pamukkaleli, spor yapma imkanı buluyor. Pamukkale Belediyesi’nce, Pınarkent Ortaokulu, Aktepe TOKİ İlkokulu, Karşıyaka Hacı Yılmaz Emine Urhan İmam Hatip Ortaokulu, Milli Eğitim Koruma Derneği İlkokulu, Hacı Serpil Kabaklıoğlu Ortaokulu, Kınıklı Pamukkafe Üniversite gibi ilçedeki tüm mahallelerde vatandaşlara ulaşılıyor. Basketbol, futbol, judo, badminton, jimnastik, pilates, satranç ve tenis branşlarında açılan ücretsiz kurslar tüm hızıyla devam ediyor. Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinden olan Beden Eğitimi Öğretmeni Nurcan Akoğlan, badminton kursunda çocukları yeteneklerine göre yönlendirdiklerini ifade ederek, “Okulumuzda velilerimize sabah sporu kursu, ardından öğrencilerimize badminton ve basketbol kursu veriyoruz. Kurslarımıza ilgi yoğun. Pamukkale Belediyemize bizlere sağladığı her türlü destek için teşekkür ediyoruz” dedi. Bulundukları bölgede dezavantajlı çocukların biraz fazla olması sebebiyle böyle güzel imkanlara ulaşabilmesinin önemine değinen Aktepe TOKİ İlkokulu-Ortaokulu Okul Müdürü Lütfi Uyar, “Bu kurslar çocuklarımızın gelişimi için çok güzel bir şey. Biz Akvadi Parkı’nda açılan futbol kursu için bize malzeme desteği sağlayan Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyoruz. Kendisi bize bu konuda çok büyük destek veriyor” diyen konuştu.

““VELİLERİMİZ, ÇOCUKLARINI SEVEREK GETİRİYORLAR”

Judo antrenörü İsmail Ertaş ise “Kursumuz Karşıyaka gibi bir mahallede gerçekten inanılmaz ilgi gördü. Pamukkale Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Desteklerini hiçbir zaman esirgemediler her zaman yanımızda oldular” dedi. Pamukkale Belediyesi’nin açtığı satranç kursuna çocuğunu getiren okul öncesi öğretmeni yapan Kevser Hanım da “Gayet güzel bir kurs. Çocuklar hafta sonunda televizyonla, tabletle vakit geçirmektense burada kaliteli zaman geçirip, hem arkadaş ediniyorlar hem de satranç öğrenmiş oluyorlar” diye konuştu. Çocukların gelişimi açısından satranç kursunu faydalı ve doğru bulduğunu ifade eden 4 çocuk babası Serkan Afyonluoğlu, Başkan Avni Örki’ye teşekkür etti. Satranç ve akıl oyunları eğitmeni Dilek Kasal, çocukların kurslara çok büyük ilgi gösterdiklerini ifade ederek, “Velilerimiz, çocuklarını severek getiriyorlar. İlgiden dolayı çok memnunum. Belediyemize destekleri için çok teşekkür ederim” şeklinde ifade etti. Tenis kursu eğitmeni Çağlar Soygeçen ise şu ifadelere yer verdi: “Kursa katılım çok iyi gidiyor. Pamukkale Belediyesi’ne bu kurs için çok teşekkür ediyoruz. Özellikle bayanlar olduğu için derslerimizi hafta içinde yapıyoruz. Bu özellikle ev hanımları için çok iyi bir kurs oldu.” Tenis branşı kursiyerlerinden üniversite öğrencisi Salman Sazak, kendini geliştirmek için bu kursa geldiğini belirterek, belediyenin açtığı tenis kursundan çok memnun olduğu belirtti.

“SPOR KURSLARINA İLGİ MUTLU ETTİ”

Yaz spor kursları başlığı altında yaz aylarında açtıkları ücretsiz kursların büyük ilgi gördüğünü bu nedenle de, kış sezonunda spor kursları açtıklarını ifade eden Belediye Başkanı Avni Örki, eylül ayında başlayan farklı alanlarda açılan ücretsiz kurslardan 8 tanesinin spor kursu olduğunu belirtti. Başkan Örki, “Yaz aylarında futbol kurslarımız vardı. Kış sezonunda sadece öğrencilerimize değil, kadınlarımıza yönelik kursları da dahil ederek, basketbol, futbol, judo, badminton, jimnastik, pilates, satranç, tenis alanlarında da ücretsiz kurslar açtık. Öğrencilerimizin ve kadınlarımızın kurslarımıza ilgisi bizleri doğru karar verdiğimizi gösterdi. Her yaşta yapılabilecek olan spor mutlaka vardır. Biz de bu konuda değerli halkımıza imkanlar sağladık. Halkımızın ilgisi için teşekkür ediyorum. Bizim amacımız her zaman söylediğimiz gibi ilçemizde yaşayan insanların mutluluğu. Bunun için de 7’den 70’e vatandaşlarımıza hitap eden spor kurslarımızı açtık. Bu ve benzeri çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER