DENİZLİ MAÇI DEV EKRANDAN İZLEDİ

DENİZLİ MAÇI DEV EKRANDAN İZLEDİ

Denizli, Ampute Milli Takımının İngiltere maçını Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde bulunan dev ekrandan izledi. Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Avrupa Şampiyonası'nda finalde İngiltere'yi 2-1 yenen Türkiye, Avrupa şampiyonu oldu. Ay-Yıldızlılarımız'a şampiyonluğu getiren golleri Ömer ve Osman kaydetti. 2015'in ardından bir kez daha Avrupa şampiyonu olan Milliler'in Vodafone Park'ta oynanan mücadelesini binlerce kişi izledi.

Türkiye’nin Avrupa Şampiyonluğu’na Denizli’de kayıtsız kalamadı. Denizli Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bulunan dev ekrandan final karşılaşmasını canlı olarak yayınladı. Ampute Milli Takımı’nın heyecanına ortak olan Denizlililer, atılan gollerden sonra büyük bir coşku yaşadılar.

AMPUTE MİLLİ TAKIMI'NA TEBRİK YAĞDI ZEYBEKCİ: “HELAL OLSUN SİZLERE ASLANLAR”
Avrupa Şampiyonu olan Türkiye Ampute Milli Takımımıza Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, sosyal medya hesabından bir kutlama mesajı yayınladı. Zeybekci mesajında; “Helal olsun sizlere aslanlar. Milli takımımız Avrupa Şampiyonu” notunu paylaştı.

ZOLAN: “TÜRKİYE SİZİNLE GURUR DUYUYOR”

Final karşılaşmasını 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda dev ekrandan yayınlayarak Milli Takım’a destek veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sosyal medya hesabından tebrik mesajı yayınladı. Başkan Zolan mesajında, “Ampute Milli Futbol takımımızı yürekten kutluyorum. Türkiye sizinle gurur duyuyor” ifadelerine yer verdi.

GÜRLESİN: “YÜREKTEN TEBRİK EDİYORUM”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin de Türkiye Ampute Milli Takımı’na destek veren siyasiler arasında yer aldı. Elde edilen başarıyla Türkiye’nin göğsünü kabartan takım için Başkan Gürlesin, şu sözlerle destek verdi: “İngiltere’yi 2-1 yenerek Avrupa Şampiyonu olan Türkiye Ampute Milli Takımı’mızı yürekten tebrik ediyorum”

SUBAŞIOĞLU: “GURUR DUYUYORUZ”

Spora verdiği desteklerle her zaman adından söz ettiren Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’da karşılaşmayıbelediye personeli ile birlikte heyecan içerisinde takip etti. Karşılaşma sonrası oda diğer siyasiler gibi Milli Takımın başarısına kayıtsız kalamadı ve sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta şu sözlere yer verdi: “Ampute Milli Takımımızı Avrupa Şampiyonluğu'na giden yolda personelimizle birlikte destekledik. Helal olsun size...  Gurur duyuyoruz” 

RAMAZANOĞLU VE ÖZKAN’DA MİLLERİ UNUTMADI

Milli Takımın başarısına kayıtsız kalamayan bir başka isim Ak Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu oldu. Ramazanoğlu; “ Helal olsun çocuklar! Yüreğini ortaya koyarak oynadığı futbol ile İngiltere'yi 2-1 yenen #AmputeMilliTakımı'mız Avrupa Şampiyonu oldu” şeklinde bir tebrik mesajı yayınladı. Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan ise; “#İngiltere’yi 2-1 yenerek #Avrupa Şampiyonu olan #Türkiye #AmputeMilliTakımı’mızı yürekten tebrik ediyorum. Helal olsun size...” diyerek şampiyon olan Milli Takımı tebrik edenler arasında yer aldı.

İBRAHİM ALAYONT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER