Denizli'ye yeni stadyum! Başkan Zolan talepleri dinledi, projede değişiklik yapılacak…

Denizli için 258 proje açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan yeni dönemde Şehir Stadı sözü verdi. Proje sunumunda gösterilen stat görselinde yer alan tartan pist konusunda taraftarlardan istek gelince projede değişikliğe gidilmesi gündeme geldi.

Denizli'ye yeni stadyum! Başkan Zolan talepleri dinledi, projede değişiklik yapılacak…

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 31 Mart seçimlerinde partisi adına bir kez daha aday olarak öne çıktı.

Zolan yeni dönemde 258 vizyon proje Denizli'ye sesleneceğini müjdeledi, bu projeleri dünkü tanıtım toplantısında tek tek açıkladı.

Zolan'ın 'Sen ben yok, önce Denizli' başlığı ile gerçekleştirdiği proje tanıtımında sporseverlerin en çok merak ettiği konu ise kente yapılması planlanan yeni Şahir Stadı oldu.

TARTAN PİST DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Başkan Zolan stat konusunu diğer spor projelerinin dışında tutarak vizyon projeleri arasında yer verdi.

Projenin sunumunda ise bazı görseller dikkat çekti.

Bu görsellerden saha zeminini gösteren illistrasyonda tartan pist dikkat çekmişti.

YENİDEN ÇALIŞILACAK

Denizli'de taraftarlar işte bu duruma itiraz etti.

Yeni yapılacak stadın tamamen futbol stadı olmasını isteyen taraftarlar ve futbol çevreleri tartan pistin projeden çıkarılmasını istedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da gelen talepler doğrultusunda tartan pistin projeden çıkarılması için ekibine yeni bir çalışma yapması talimatı verdi.

ESKİHİSAR’A YAPILACAK

Diğer yandan Denizli'nin yeni stadının büyük ölçüde Eskihisar'da belirlenen alana yapılması planlanıyor.

Tamamı kapalı olacak stadın kapasitesinin 30 bin olması bekleniyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak çalışması sonucu inşaa edilmesi planlanan yeni statın Denizlispor'a tahsis edileceği kaydediliyor.

SOSYAL MEDYADA DA MÜJDEYİ VERDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sosyal paylaşım sitesinde bir taraftarın, “ Yeni stat projesindeki koşu yolu iyi değil. Yeni yapılan statlarda koşu yolu yok artık. Eski stat planlarını hayata geçirmeyin , tribünler sahaya yakın olsun” yönündeki mesajına, “Bunu ilgili yere ilettim, olmayacak” diye yanıt verdi ve taraftarların yüreğine su serpti.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
YORUMLAR
HOROZ ARENA
HOROZ ARENA - 2 yıl Önce

tartan pisti gectik de stad olacak mı o bile belli degil...bize maket uzrinden ev almayın dediler...maket uzerinden stad hiç almayiz...2014 Şubat ayı secim önünde 40 binlik stad vardı...yapildada bizim mi haberimiz yok...

musa çaka
musa çaka - 2 yıl Önce

yapacaksanız eğer güzel kullanılışlı en az 33.000 kişilik milli maçlarında oynanabileceği bir stat olmalı bence.Eskihisar verimli arazi.onun yerine çevre yoluna yakın tüvtürk tarafında kıraç araziler var daha tenha oralara yapılıp bir de raylı sistem daha uygun olur.

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211