Denizli’de spor yatırımları  değerlendirildi

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, kentteki gazetecilerle Pamukkale Belediyesi Seyir Terası, Şelale Park’ta kahvaltılı basın toplantısında buluştu. Daire müdürleriyle gazetecilerin tanışmasının ardından soruları yanıtlayan İlman, kent genelindeki spor ve yurt hizmetleri ile ilgili yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen organizasyon ile kent genelindeki yapılan spor faaliyetleri ve yatırımlar değerlendirildi. Pamukkale Seyir Tepesinde düzenlenen programa Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Hizmet ve şube müdürleri Pamukkale İlçe Müdürü Askf Başkanı ve kentteki gazeteciler katıldı. Programda İl Müdürü Ömer İlman, gençlik, spor ve yurt hizmetleri ile ilgili yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan çalışmalar hakkında konuşan İlman, “Denizli’de gençlerimize spor alanında, gençlik hizmetleri alanında aynı zamanda yükseköğrenim gençliğine hizmet veren gerçekten çok dinamik, hareketli ve toplumun görünen yüzüne, geleceği olan gençlere hizmet eden çok önemli bir misyonu yerine getiren kurumuz. Denizli’de ekibimizle birlikte herkese hizmet vermeye çalışıyoruz. İlçelerimizdeki bakım onarım eksiklerimiz ne varsa yapıldı. İl ve ilçelerdeki yatırımlarımızı yerinde kontrol ederek takip ediyoruz. “ dedi.

“DENİZLİ’DE YAPILAN SPOR FAALİYETLERİ KENTTEKİ ESNAFA DA KAZANÇ SAĞLIYOR”

Denizli’nin spor organizasyonlarında da marka olması için çalıştıklarını söyleyen İlman, “Denizli’de tam olimpik yüzme havuzumuz yok. Denizli’de olimpik yüzme havuzu, en az 5 bin kişilik kapalı spor salonu lazım. Büyükşehir’in 3 bin kişilik kapalı spor salon planı olacağını biliyoruz. Denizli’ye yakışır yeni bir stat lazım. Bizim Denizli stadı 20 yıl önceki statlara göre Türkiye’nin sayılıları arasında geliyordu. Şimdi ise zaman ilerledikçe statlar daha gelişti ve modern oldu.” Dedi. Yurt hizmetleri konusunda açıklamalar yapan İlman, “Bu yıl hiçbir öğrencimiz açıkta kalmadı. Boş kontenjanlarımız da var bütün öğrencileri yerleştirdik. Fazlasıyla Denizli’de yurt imkânları bulunuyor. Hedefimiz üretimde ve sanayide marka kenti olan Denizli’nin spor organizasyonlarında da marka olmasıdır. Bizler Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak küçük ve büyük spor organizasyonları demeden hepsine talebiz diyoruz. Denizli’de yapılan spor faaliyetleri kentteki esnafa da kazanç sağlıyor ve ilimizin kalkınmasına fayda sağlıyor” diye konuştu. Basın toplantısının ardından daire müdürleriyle gazeteciler hatıra fotoğrafı çekildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2022, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER