Denizli’de Yaz Spor Okulları’na kayıtlar 10 Haziran’da başlayacak

Yaz tatilini Denizli’de sportif kurslarla değerlendirmek isteyenler için ücretsiz yaz spor okulları başlıyor. 22 ayrı branşta kursların olacağı yaz okulları kayıtları 10 Haziran’da başlayacak. Kayıtlar, 27 Haziran’a kadar devam edecek.

Denizli’de Yaz Spor Okulları’na kayıtlar 10 Haziran’da başlayacak

Okulların kapanmasına az bir süre kala Yaz Spor Okulları için süreç başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce çocuğun yaz dönemini sporla değerlendirmesi için çalışmalara hız verildi. Bu yıl basketboldan taekwondoya, atletizmden yüzmeye kadar 22 branşta kurslar verilecek. Denizli’de 12 ayrı noktada Yaz Spor Okulları tanıtım stantları açılacak. Gençlik Spor İl Müdürlüğü antrenörlerinin yer alacağı stantlarda veliler, branşlar hakkında bilgi alıp, 5-18 yaş arası çocuklarının kayıtlarını yaptırabilecek. Bayram tatili dönüşü 10 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan kayıtlar, 27 Haziran’a kadar devam edecek. Spor Genel Müdürlüğü’nün kuruluş yıldönümü olan 29 Haziran Cumartesi Günü, yaz okullarının toplu açılış töreni yapılacak.

ENGELLİLER SPORLA BULUŞUYOR

Binlerce kişiyi ilgilendiren yaz spor okulları için engelli bireylerin spor okullarına katılmalarına yönelik de çalışmalar yapılıyor. Basketboldan güreşe, karateden tenise kadar 12 branşta kurslar düzenlenecek. Kurslarda konusunda uzman antrenörlerin görev yapacağı bildirildi. Denizli’de bulunan tüm gençleri yaz okulları kurslarına katılmaya davet eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, çocukların sportif kurslarla birlikte yeni arkadaşlıklar ve beceriler kazandığını söyledi. Sporun rekabet içinde paylaşmayı da öğrettiğini belirten İbanoğlu, aynı zamanda bireyin kendine olan güvenini geliştirdiğini söyledi. Engelli bireylere de çağrıda bulunan İbanoğlu, engel türü ve derecesi ne olursa olsun, hareket etme, egzersiz yapma ve sportif faaliyetlere katılmanın önemli olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER