Denizlili atletler kürsüye çıktı

Denizli’de Evteks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Teknik Tekstil Tasarımcısı Dr. İsa Dal’ın, sponsor olduğu atletler Ömer Oklu ve Ersin Kurşunoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 10’uncu Uluslararası 9 Eylül İzmir Yarı Maratonu’nda kürsüye çıkmayı başardı.

Denizlili atletler kürsüye çıktı

Denizli’de Evteks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Teknik Tekstil Tasarımcısı Dr. İsa Dal’ın, sponsor olduğu atletler Ömer Oklu ve Ersin Kurşunoğlu, İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yılı onuruna İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 10’uncu Uluslararası 9 Eylül İzmir Yarı Maratonu’na katıldı. Yaklaşık bin sporcunun katıldığı yarı maratonda atlet Ömer Oklu Türk erkekler 3’üncüsü, atlet Ersin Kurşunoğlu’da, 35 - 39 yaş grubu 1’incisi ve genel klasman 14’üncüsü olarak yarışı tamamladı.

Maratonda toplamda bu yıl üç binden fazla sporcunun katıldığına dikkat çeken Dr. İsa Dal, şimdi de ekim ayında koşulacak Gazi Maratonu’na hazırlandıklarını söyledi. Sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını anlatan Dr. İsa Dal, “Sezon boyunca sponsor olduğumuz Denizlili atletlerimiz Ömer Oklu ve Ersin Kurşunoğlu bu güne kadar birçok şehirde yapılan maraton ve yarı maraton yarışlarında önemli başarılara imza atıp kürsüye çıktı. Bizleri gururlandırdı. İzmir yarı maratonunda da gelenek bozulmadı. Sponsor olduğumuz atletlerimiz bine yakın sporcuyu geçerek önemli bir başarı elde etti ve kürsüye çıktı. Madalya ve plaketlerini protokol üyelerinin ellerinden aldılar. Atletlerimizi kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum. İki atletimiz İzmir maratonu biter bitmez ekim ayında yapılacak Gazi Maratonu için antrenmanlarına başladılar. Gazi Maratonu’nda da sporcularımızdan önemli dereceler ve kürsü bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2022, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER