Denizlili bisikletçiler, Türkiye Bisiklet Şampiyonası’nda şov yaptı

Konya’da düzenlen Türkiye Bisiklet Şampiyonası’na 17 sporcuyla katılan Denizlili bisikletçiler takım olarak klasmanda üçüncü, yıldızlar B ve +35 kategorilerinde Türkiye ikincisi olarak göğsümüzü kabarttı.

Denizlili bisikletçiler, Türkiye Bisiklet Şampiyonası’nda şov yaptı

Konya’da düzenlenen Türkiye Bisiklet Şampiyonası’na Denizlili bisikletçiler damga vurdu. Şampiyonaya 67 takımdan 687 sporcunun katıldığı yarışma nefesleri kesti. Denizli, şampiyonaya 17 bisikletçiyle katıldı. Pamukkale Gençlik Spor, Sorisa Spor, Telekomspor ve Cavidil Spor sporcuları kentimizi başarıyla temsil etti.

Denizli bisikletçiler, takım klasmanında üçüncü, B ve +35 kategorisinde üçüncü olma başarısını gösterdi. Denizlili pedallar 3 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük elde eden bisikletçiler, 4 kategorsinin üçünde takım olarak ilk 3’te yer aldı.

HAKAN YILDIRIM ŞANS TANIMADI

+35 kategorisinde sahneye çıkan Hakan Yıldırım, rakiplerine şans tanımadı ve şampiyon oldu. U-23’te mücadele eden Mehmet Erken zaman karşı yarışta altın madalya kazandı. Musa Arabacı ise yıldızlar B kategorisinde zamana karşıda ikincilik ve yol yarışlarında üçüncülük elde etti. Tüm sonuçların ardından masterler +35’te ve yıldızlar B kategorilerinde takım ikincisi olan Denizli ekibi, büyük erkeklerde üçüncülük elde etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER