DENİZLİLİ GENÇ TERİM’E EMANET

Denizlili siyasetçi Sezer Cihan’ın oğlu Mirza Cihan Galatasaray’a transfer oldu. Genç oyuncu sarı kırmızılı takımla 3 yıllık sözleşme imzaladı.

DENİZLİLİ GENÇ TERİM’E EMANET

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Türkiye Tarihi Kentler Birliği Genel Sekreteri Sezer Cihan’ın futbolcu oğlu Mirza Cihan Gazişehir’den Galatasaray’a transfer oldu. Bu sezon Türk oyuncu havuzunu genişletmeye alışan Teknik Direktör Fatih Terim, büyük gelecek gördüğü Mirza’yı A takımda da zaman zaman değerlendirmeyi düşünüyor.

KOMPLE BİR FUTBOLCU
26 Ekim 2000 Denizli doğumlu olan Mirza 1.82 boyunda ve 74 kilo.  Asıl mevki  forvet arkası olmasına rağmen forvet, sol açık ve orta sahada görev yapabilme özelliğine sahip.

Dikine çabuk gidebilen, şutu, oyun görüşü, pasları ve oyun zekasıyla öne çıkan genç yıldız adayı 1,5 yıl basketbol oynadığı için normal bir futbolcuya göre çok iyi hava topu hakimiyetine sahip…

U21 MAÇINDA DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ
Futbola 6 yaşında başlayan Mirza, 2016-2017 sezonunda U21 maçını izlemeye gelen A takım temsilcilerinin dikkatini çekince sonraki süreçte A takıma dahil edildi.

21 Nisan 2017 de Gazişehir’le profesyonel sözleşme imzalayan genç yetenek, burada ve alt yaş kategorilerinde gösterdiği performansla Galatasaray’a transfer oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER