DENİZLİLİ HAKEMLER BİR İLKİ BAŞARDI... ÖZTÜRK VE AKTAN FIFA KOKARTI TAKACAK!

Türkiye Futbol Federasyonu, 2019 yılında FIFA kokartı takacak Türk hakemleri ilan etti. Bu yıl FIFA kokartı takan hakemlerden Alper Ulusoy listeden çıkarılırken, yerine Denizlili Ümit Öztürk dahil edildi. Kadınlarda ise Denizlili yan hakem Sedef Aktan da FIFA kokartı takacak bayan hakemler arasında yer alıyor. Denizli'nin iki hakemi ilk kez FIFA kokartı takan Denizlili hakemler olacak...

DENİZLİLİ HAKEMLER BİR İLKİ BAŞARDI... ÖZTÜRK VE AKTAN FIFA KOKARTI TAKACAK!

Denizlili hakemler başarıdan başarıya koşuyor. Süper Lig hakemlerinden Ümit Öztürk ve Denizlili yan hakem Sedef Aktan FİFA kokartı takacak. İki isim 3-11 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan seminerde FİFA kokartlarını alacak.

SADECE ULUSOY YERİNİ KAYBETTİ

FIFA kokartlı yardımcı hakemlerde ise Ekrem Kan'ın yerine Cevdet Kömürcüoğlu listeye alınırken, Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Mete Kalkavan, Ali Palabıyık ve Halil Umut Meler ise FIFA kokartını korudu.

Süper Lig Hakemleri, Süper Lig Yardımcı Hakemleri, A Klasman Hakemleri, A Klasman Yardımcı Hakemleri ile Süper Lig Gözlemcileri'nin katılacağı Kış Semineri, 3-11 Ocak 2019 tarihlerinde Antalya Belek'te gerçekleştirilecek.

SEMİNERDE TÖREN YAPILACAK

Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen seminere; İtalya MHK Başkanı ve UEFA Eğitimcisi Nicola Rizolli, UEFA Hakem Eğitimcisi Danimarkalı Jorn West Larsen, UEFA Yardımcı Hakem Eğitimcisi Portekizli Bertino Miranda katılacak. Bu seminerde ayrıca FIFA Kokart Töreni de gerçekleşecek.

4 SEZONDUR SÜPER LİG’DE

Bu güne kadar 148 lig maçında orta hakem olarak görev yapan Öztürk ilk kez 2012 yılında profesyonel liglerde görev almaya başlamıştı. 2014-2015 sezonuna kadar 2 ve 3. Lig ile kupa maçlarında deneyim kazanan Öztürk 2015 yılında süper Lig maçları yönetmeye başlamıştı. FİFA kokartı takan Denizlili hakem bundan sonra uluslararası turnuvalarda da görev alabilecek. Öztürk 4 sezondur Süper Lig’de maç yönetiyordu.

2019 YILINDA FIFA KOKARTI TAKACAK HAKEMLER ŞU ŞEKİLDE:

FIFA hakemleri: Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Mete Kalkavan, Ali Palabıyık, Halil Umut Meler, Ümit Öztürk

FIFA yardımcı hakemleri: Bahattin Duran, Tarık Ongun, Mustafa Emre Eyisoy, Kemal Yılmaz, Ceyhun Sesigüzel, Esat Sancaktar, Kerem Ersoy, Serkan Olguncan, İbrahim Çağlar Uyarcan, Cevdet Kömürcüoğlu

Kadın FIFA hakemleri: Meliz Özçiğdem, Neslihan Muratdağı, Cansu Tiryaki

Kadın FIFA yardımcı hakemleri: Betül Nur Yılmaz, Deybet Gök, Sedef Aktan, Mürvet Yavuztürk

FIFA plaj futbolu hakemleri: Bülent Kökten, Özcan Sultanoğlu, Murat Ergin Gözütok, Mustafa Teker

FIFA futsal hakemleri: Kamil Çetin, Ozan Soykan, Uğur Çakmak, Murat Çolak

Kadın FIFA futsal hakemi: Fatma Özlem Tursun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER