Denizlili milli karateci, dünya ikincisi

Şili’nin başkenti Santiago’da başlayan Dünya Karate Şampiyonası’nın ilk günü tatamiye çıkan Denizlili Milli Sporcu Damla Su Türemen, ferdi katada dünya ikincisi olarak Türkiye’ye gümüş madalya kazandırdı.

Denizlili milli karateci, dünya ikincisi

23-27 Ekim tarihleri arasında yapılacak Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Dünya Şampiyonası Şili’nin başkenti Santiago’da başladı. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın kafile başkanlığını yaptığı Milli Takım, Brezilya, Mısır, Hırvatistan, Japonya ve Rusya ile birlikte tüm kategorilerde mücadele eden ekiplerden biri olurken; 18 bayan, 21 erkek sporcu Türkiye’yi temsil ediyor.

DAMLA SU SÖZÜNÜ TUTTU

Milli kafilede bulunan Denizlili sporcu Damla Su Türemen, şampiyonanın ilk günü tatamiye çıktı. Ferdi kata dalında rakiplerini bir bir geçen ve finale kalan Türemen, finalde İtalyan Sonia Inzoli’ye kaybederek, dünya ikincisi oldu. Dünya Şampiyonası öncesi Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu ziyaretinde Şili’den madalya ile döneceğinin sözünü veren Damla Su Türemen sözünü tutmuş oldu. Bayanlar Kata Takım maçları ile 25 Ekim Cuma günü yeniden tatamiye çıkacak Damla Su Türemenli.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER