DENİZLİLİ MİLLİ SPORCU ARİF ÖZEN, DÜNYA BEŞİNCİSİ OLDU

Son Avrupa ve Dünya Gençler Güreş Şampiyonu Denizlili Milli Sporcu Arif Özen, Bükreş’te yapılan U23 Dünya Güreş Şampiyonasında dünya beşincisi oldu.

DENİZLİLİ MİLLİ SPORCU ARİF ÖZEN, DÜNYA BEŞİNCİSİ OLDU

Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen 23 yaş aştı dünya güreş şampiyonasında Türkiye’yi serbest stil 86 kiloda temsil eden Arif Özen, ilk turda Japon Taisai Matsuyuki'yi 6-0 yendi. Denizlili Milli Güreşçi, Çeyrek Final’de ise İranlı Kamran Ghorban Ghasempour'a yenildi. Ancak İranlı sporcu finale yükselince Milli Güreşçi Özen, bronz madalya için repesaj maçı oynama hakkı kazandı. Güçlü Alman rakibi Lars Schaefle ile repesaj mücadelesine çıkan Arif Özen, rakibini mindere sererek 7-2 mağlup etti. Bu sonuçla bronz madalya için son kez mindere gelen Milli Güreşçi Özen,  Moğolistan’dan Gankhuyag Ganbaatar ile karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen maç sonunda rakibine 4-1 mağlup olan Özen, şampiyonayı Dünya beşincisi olarak tamamladı.

İBANOĞLU “HER ŞAMPİYONA BİR TECRÜBE DEMEK”

Güreşte 2018 yılının son önemli şampiyonasından Milli Takımı’nın 7 madalya ile döndüğünü belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizlili genç sporcu Arif Özen’in şampiyonada başarılı bir performans sergilediğini kaydetti. Her şampiyonanın ayrı bir tecrübe olduğunu söyleyen İbanoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na giden yolda Denizlili Milli Sporcu Arif Özen’in çok çalışıp daha büyük hedeflere ulaşacağına inandıklarını belirtti. Denizlili Güreşçi Arif Özen, Eylül ayında Slovakya'da yapılan Dünya Gençler Güreş Şampiyonası'nda, Ağustos ayında ise Roma’da düzenlenen Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda 86 kiloda Türkiye’ye altın madalya kazandırmıştı.

SPOR SERVİSİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER