Denizlili milli sporcu dünya ikincisi

Şili'de, başkent Santiago'daki metro ücretlerine 6 Ekim'de yapılan zamla başlayan, 19 Ekim'de şiddetlenen ve birçok kentte yağma olaylarına yol açan hükümet karşıtı gösteri ve şiddet olayları, Dünya Karate Şampiyonası'na katılmak için ülkeye giden Denizlili Milli Sporcu Damla Su Türemen’i de etkiledi.

Türemen; “Çok çalıştım, büyük fedakarlıklarda bulundum. Hayalime kavuştum” dedi.

Güney Amerika ülkesi Şili'de, başkent Santiago'daki metro ücretlerine 6 Ekim'de yapılan zamla başlayan, 19 Ekim'de şiddetlenen ve birçok kentte yağma olaylarına yol açan hükümet karşıtı gösteri ve şiddet olayları sürüyor. Şili Adalet Bakanlığı’nca yayımlanan rapora göre, yağma ve kundaklama olayları da dahil gösterilerde şimdiye kadar 20 kişi öldü, 745'i güvenlik görevlisi bin 218 kişi yaralandı. Olaylarda 2 bin 37'si ülke genelinde 19 Ekim'de ilan edilen ve 26 Ekim'de başkent Santiago dahil birçok bölgede kaldırılan sokağa çıkma yasağında olmak üzere toplam 9 bin 203 kişi gözaltına alındı. Şiddet olaylarında 26 otobüs ateşe verildi, 49 metro istasyonu da tahrip edildi.

“ŞİLİ’YE İNANARAK GİTTİM”

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle dışarıya çıkamadıklarını belirten Türemen; “Şili’ye inanarak gittim. Çok çalıştım, büyük fedakarlıklarda bulundum. Hayalime kavuştum. Böyle karşılanacağımı düşünmüyordum. Çok onurlu ve gururluyum. Başta İhsan hocam olmak üzere milli takım antrenörlerime sonsuz minnettarım. Önümüzdeki Avrupa şampiyonasına daha iyi hazırlanıp altın madalya ile döneceğime söz veriyorum.” diye konuştu. (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER