Denizlili Öztürk’e güvenoyu!

Süper Lig’in 21’inci haftasında oynanan Fenerbahçe-Aytemiz Alanyaspor maçının hakemi Ümit Öztürk’e maç sonrası büyük tepki vardı. Ancak Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp ve yardımcılarının VAR kayıtlarını dinlediği ve 90’ıncı dakikada Mustafa Pektemek’in pozisyonu ile ilgili orta hakem Ümit Öztürk’ü pozisyonu izlemeye çağırmayan VAR Serkan Tokat ve AVAR Kemal Yılmaz’a ağır ceza verileceği öğrenildi.

Denizlili Öztürk’e güvenoyu!

Geçtiğimiz hafta sonunda oynanan Fenerbahçe-Aytemiz Alanyaspor maçı sonrası ülke gündemine maçın Denizlili hakemi Ümit Öztürk oturmuştu.

Öztürk maçta verdiği kararlarla eleştiri yağmuruna tutulmuş, özellikle sosyal medyada birbirinden sert yorumlar yapılmıştı.

1-1 sonuçlanan karşılaşma sonrası gündem ise 90’ıncı dakikada ceza sahası içinde Mustafa Pektemek’in eline çarpan topa penaltı verilmemesi olmuştu. VAR Serkan Tokat ve AVAR Kemal Yılmaz ile penaltı pozisyonu dakikalarda tartışan Öztürk, pozisyonun temiz olduğu gerekçesiyle VAR’a çağrılmamıştı.

MHK VAR HAKEMLERİNİ KIZAĞA ÇEKECEK

Maç sonrası tüm okların hedefi olan Öztürk’e Merkez Hakem Kurulu’nun sahip çıktığı, ancak Başkan Zekeriya Alp ve yardımcılarının VAR kayıtlarını dinlediği ve 90’ıncı dakikada Mustafa Pektemek’in pozisyonu ile ilgili Öztürk’ü VAR’a pozisyonu izlemeye çağırmayan VAR Hakemi Serkan Tokat ve AVAR Kemal Yılmaz ağır ceza verileceği öne sürüldü.

TOKAT’TAN TOKAT GİBİ CEVAP!

Ayrıca Öztürk’ün Mustafa Pektemek’in poziyonu için, “Hocam Pektemek’in pozisyonunda yüzde 100 penaltı var mı? diye sorduğu, AVAR Serkan Tokat’ın ise, “Kesin bir şey diyemem. Pozisyonu izlemene gerek olmadığına inanıyorum” dediği iddia edildi.

PEKTEMEK: “BEN TOPU GÖRMEDİM, AZ DAHA TAKLA ATIYORDUM”

Pozisyonun kahramanı Mustafa Pektemek ise, "Ben hakemle konuşmadım. Pozisyon görünmüyor mu zaten? Top elime çarpıyor ama ben topu da görmüyorum ki. Görmedim bir şey. Orada az kalsın takla atıyordum" ifadelerini kullandı. Hakem Ümit Öztürk'le pozisyon üzerine konuşup konuşmadığı konusuna açıklık getiren tecrübeli futbolcu "Top orada elime çarpıyor ama hakemle 'Elime çarptı' şeklinde bir konuşmam olmadı" dedi.

ÇAKAR: “BANA GÖRE ÇOK İYİ MAÇ YÖNETTİ”

Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Futbol’ programında yorumculuk yapan eski FIFA kokartlı hakem Ahmet Çakar, Ümit Öztürk’ün performansı hakkında, “Bana göre çok iyi maç yönetti. Verdiği ve vermediği penaltılar, beklenen penaltı kararlarının doğu olduğunu söylüyorum. Bana göre tek tartışılacak konu var bana göre oda penaltının tekrarı. Ben Ümit Öztürk’ün gözlemcisi olsaydım, tam puan ve zorluk puanına maksimum verirdim” diyerek Öztürk’e destek çıktı.

TÜMER: “ÖZTÜRK KARARLI VE GÜVENLİ BİR HAKEM”

Eski futbolcu Tümer Metin’de Ümit Öztürk’ün cesur maç yönettiğini söyledi. Eski futbolcu, “Uzun zamandır bu kadar kendine güvenli ve kararlı duruşunu beğendiğim bir hakem olarak izledim Ümit Öztürk’ü… Ülke ikiye bölünmüş Tümer, nasıl beğendin? Ben yine söylüyorum ve Mustafa Pektemek’in pozisyonunun penaltı olduğuna inanmıyorum. Bu benim fikrim. Mustafa Pektemek’in dağıldığına inanıyorum” diye konuştu.

SOSYAL MEDYADAN YOĞUN DESTEK

Öztürk’e maç sonrasında da eleştiriler kadar yoğun da destek geldi. Birçok sosyal medya kullanıcısı, yaptığı paylaşımlarla Denizlili hakem Ümit Öztürk’e destek oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER