Denizlili sporcu, Dünya Şampiyonu!

Bilek güreşinde iki dünya şampiyonluğu bulunan Denizlili milli sporcu Ahmet Yenerer, Romanya’daki şampiyonada bu kez sol el Dünya Şampiyonu oldu. 50 yaşındaki sporcu seremonide Milli Marşı çaldırırken, Türkiye takım halinde üçüncülük elde etti.

Denizlili sporcu, Dünya Şampiyonu!

Bilek güreşi milli takım sporcusu Denizlili Ahmet Yenerer, Romanya’nın Bükreş kentinde gerçekleştirilen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda üçüncü kez ‘Dünya Şampiyonu’ unvanını elde etti. Daha önce 2016 yılında Bulgaristan’da 2019 yılında ise Romanya’nın Köstence kentinde düzenlenen şampiyonalarda sağ el ile yarıştığı müsabakalarda tüm rakiplerini deviren Yenerer, iki kez Dünya şampiyonu olmuştu. Kariyerinde 4 Avrupa Şampiyonluğu bulunan sporcu, kilosunda 11 yıldır üst üste Türkiye Şampiyonu unvanını kimseye bırakmıyor. Romanya’da büyükler ve masterlar kategorilerinde yarışan 50 yaşındaki sporcu, sağ el müsabakalarında ise yarı finalde kaybederek hedefine ulaşamadı. Yenerer kariyerine bir Dünya Şampiyonluğu daha eklediği için mutlu olduğunu belirterek, “Bizlere destek veren teknik ve idari ekibimize teşekkür ediyorum. Güzel bir şampiyona geçirdik. Emeklerimizin karşılığını almak güzel” diye konuştu.

TÜRK MİLLİ TAKIMI ÜÇÜNCÜ OLDU

Turnuvada bayan masterlar kategorisinde yarışan Gülendam Sarıbağ da Dünya Şampiyonu unvanı elde etti. Diğer yandan şampiyonada Türk Milli Takımı takım halinde dünya sıralamasında üçüncülük elde etti. Şampiyonada genç Türk sporcular 3 altın 4 bronz madalya kazandı. Büyüklerde ise 2 altın, 2 gümüş ve 6 bronz madalya Türk sporculara verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER