Denizlili sporcular Tokyo biletini cebine koydu!

Hollanda’da düzenlenen Para Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda Denizlili sporcular Murat Turan ve Sevgi Yorulmaz, 2020 Tokyo Olimpiyatları biletini almayı başardı ve büyük bir başarıya imza attı. Murat Turan hem bireyselde hem de takım olarak gümüş madalya kazanarak göğsümüzü kabarttı.

Denizlili sporcular Tokyo biletini cebine koydu!

Hollanda'nın Hertogenbosch şehrinde düzenlenen turnuvada, Denizli’den Murat Turan ve Sevgi Yorulmaz şampiyonada boy gösterdi. Her iki sporcuda gösterdikleri performanslarla 2020 yılında Tokya’da gerçekleştirilecek olan olimpiyatlarda mücadele etme hakkı elde etti.

MURAT TURAN’DAN 2 GÜMÜŞ…

Bülent Korkmaz, Murat Turan ve Erdoğan Aygan’dan oluşan makaralı yay erkek takımı final atışlarında İran’a 222-219 yenilerek gümüş madalyanın sahibi olurken, Murat Turan bireysel makaralı yayda ABD’li rakibi Ben Thompson’a 135-146 mağlup olarak gümüş madalyada kaldı.

BAKAN KASAPOĞLU TEBRİK ETTİ

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizlili sporcuları elde etmiş oldukları başarıdan dolayı tebrik etti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’da Hollanda’daki Dünya Para Okçuluk Şampiyonası’nda, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na kota alan 5 sporcu için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, kota alan Türk sporcular Bahattin Hekimoğlu, Sevgi Yorulmaz, Murat Turan, Yağmur Şengül ve Özgür Özen'i tebrik ederek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Hollanda’da düzenlenen Dünya Para Okçuluk Şampiyonası’nda erkekler makaralı yay kategorisinde Murat Turan, klasik yayda Özgür Özen, W1'de Bahattin Hekimoğlu, kadınlar makaralı yay kategorisinde Sevgi Yorulmaz, klasik yayda da Yağmur Şengül, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na kota alarak bizleri gururlandırdılar. Sporcularımızın başarısında emeği geçenleri tebrik ediyor, millilerimize 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda başarılar diliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER