DENİZLİ'NİN EN İYİ HALI SAHA TAKIMI ARAT SPOR

DENİZLİ'NİN EN İYİ HALI SAHA TAKIMI ARAT SPOR

Türkiye'nin halı saha ligi olan iddaa Rakipbul Ligi Ligi’nde  16 ilde finalleroynanırken Denizli'de 52 Sport takımını 4-1'lik skorla mağlup eden AratSpor Denizli'nin en iyi halı saha takımı oldu. Her yılın ilk yarısında oynanan, Açılış Sezonunu kazanan Arat Spor, ikinci yarıda oynanacak Kapanış Sezonunun şampiyonuyla vize maçı oynayarak Türkiye Finallerinde Denizli'yi temsil etme hakkını elde etmeye çalışacak. 

“16 İLDE, 7500 TAKIM”
16 ilde, 7500 takım sayısı, 170.000 oyuncu profiliyle Türkiye'nin en büyük halı saha ligi olma özelliğini taşıyan iddaa Rakipbul Ligi'nin Denizli etabı Süper Lig'i aratmayacak bir finalle noktalandı. Çok sayıda taraftarın maçın ilk dakikasından son anına dek büyük heyecanla takip ettiği mücadelede Cemil Baba Baklavaları, Sofra Foods'u 4-1 mağlup ederek Denizli'nin en büyüğü olmayı başardı. Havai fişek ve meşale şovlarıyla görsel şölenin yaşandığı finalde her iki takımın taraftar kitlesi maç boyu takımlarını coşkulu biçimde destekledi.

AVRUPA'YA İLK ADIM
16 ilde düzenlenen iddaa Rakipbul Ligi, her sene öncelikle il şampiyonlarını, ardından illerin şampiyonlarını Antalya’da konuk ettiği Türkiye Finallerinde yurdun en iyi halı saha takımını belirliyor. Türkiye Finallerini kazanan ekip ise Türkiye Halı Saha Milli Takımı sıfatı ile Avrupa Halı Saha Şampiyonasına katılarak ülkemizi uluslararası arenada temsil etme şansını buluyor.

İDDAA RAKİPBUL LİGİ NEDİR?
Özellikle son yıllarda erkeklerin en büyük hobileri arasında bulunan “Halı Saha Futbolu” denince akla gelen ilk isim olan İddaa Rakipbul Ligi, kurulduğu 2006 yılından beri Türkiye’nin 16 ilinde (İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Antalya, Konya, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir, Samsun, Mersin, Antep, Tekirdağ, Kayseri, Denizli)  Rakipbul.com internet sitesi üzerinden 7 binin üzerinde halı saha takımına ve 170 binden fazla halı saha oyuncusuna hitap ediyor. Düzenlediği her maçta oyuncuların detaylı istatistikleri, gol videoları, profesyonel fotoğrafları, maç sonu basın toplantıları, maçın editör analizleri ve HD video özeti gibi hizmetler sunan, bu istatistikler sonucunda oyunculara biçilen değerlerle halı sahalarda bir transfer borsası yaratarak sporseverlere profesyonel bir heyecan yaşatan İddaa Rakipbul Ligi, aynı zamanda Avrupa Halı Saha Federasyonu’nun Türkiye temsilcisi konumunda bulunuyor. İddaa Rakipbul Ligi’nin Türkiye Şampiyonu, her yıl 41 ülkenin katılımıyla düzenlenen Avrupa Halı Saha Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil ediyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER