Denizli’nin gururu Polonya’dan altın madalyayla döndü

Polonya'da düzenlenen Uluslararası Ziolkowski Pytlasinski Poland Open Güreş Turnuvası'nda 97 kiloda altın madalya ile Türkiye’ye dönen Süleyman Karadeniz; “Polonya’da altın madalya kazandım. Aralık ayında Dünya Şampiyonası var. ‘Denizli’ adını dünya müsabakalarında duyurmak istiyorum” dedi.

Denizli’nin gururu Polonya’dan altın madalyayla döndü

Türkiye Serbest Güreş Milli Takımı, Polonya'da düzenlenen Uluslararası Ziolkowski Pytlasinski Poland Open Güreş Turnuvası'nda 4 altın, 3 gümüş, 7 bronz madalya kazanarak takım halinde şampiyon oldu. Türkiye Güreş Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre; serbest güreş milli takımı organizasyonun ikinci gününde 92 kiloda Erhan Yaylacı ve 97 kiloda Süleyman Karadeniz altın, 92 kiloda Arif Özen gümüş, 86 kiloda Selim Yaşar ve Fatih Erdin bronz madalya elde etti. Organizasyonda altın madalya kazanan Süleyman Karadeniz, Denizli’yi yine gururlandırdı.

Sıradaki hedef; Dünya Şampiyonası

Polonya’dan altın madalya ile Türkiye’ye dönen Karadeniz, memleketi Denizli’ye gelmeden Ankara’da kampa girdi. Ayağının tozu ile Başkent’te 12 ila 20 Aralık’ta yapılması planlanan Dünya Şampiyonası hazırlıklarına başladı. Polonya’da Denizli’ye gurur yaşattığı için çok mutlu olduğunu belirten Karadeniz; “Denizli’nin Çivril İlçesi Işıklı Mahallesi’nde doğdum. Denizli Güreş Eğitim Merkezi’nde güreşe başladım. 25 yaşındayım. Yaklaşık 13 yıldır güreş sporuyla uğraşıyorum. Şubat ayında Avrupa Şampiyonası’nda güreşmiştim. Orada altın madalya kazanmıştım. Polonya’da da Türkiye Serbest Güreş Milli Takımı olarak Uluslararası Ziolkowski Pytlasinski Poland Open Güreş Turnuvası'nda altın madalya kazandım. Çok mutluyum” dedi.

“Denizli’nin adını dünyaya duyurmak istiyorum”

Polonya’da takım olarak güzel bir başarı elde ettiklerini belirten Karadeniz; “Türkiye’ye döndük. Kampa gireceğiz. Dünya şampiyonası için kampımız olacak. Kulübümle birlikte Ankara’da ve çalışmalar yapacağız. Şuan için Denizli’ye gelemem. Şampiyonaya hazırlanacağız. Aralık 12 ila 20’si arasında Sırbistan’da yapılması düşünülen bir Dünya Şampiyonası var. Daha tam karar verilmedi. Eğer ki şampiyona yapılırsa orada mücadele edeceğim. Denizli adını dünya müsabakalarında duyurmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Vural’dan tebrik

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Denizli’ye ikinci bir gurur yaşatan Karadeniz’i tebrik etti. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Başkan Vural, şunları aktardı: “Polonya'da düzenlenen Uluslararası Ziolkowski Pytlansinki Poland Open Güreş Turnuvası’nda serbest stilde 97 kg’da altın madalya kazanan Çivrilli Hemşehrimiz Süleyman Karadeniz'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Avrupa Şampiyonu olmuştu

Geçtiğimiz Şubat Ayı’nda İtalya’nın başkenti Roma’da Avrupa Güreş Şampiyonası yapılmıştı. Minderde Türkiye ve Denizli’yi temsil eden Milli Güreşçi Süleyman Karadeniz, altın madalyanın sahibi olmuştu. Karadeniz’in başarısı, memleketi Çivril’de mutlulukla karşılanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER