DENİZLİ’NİN İLK KIZ GÜREŞ TAKIMI ÇİVRİL’DE KURULUYOR

Denizli’nin Çivril İlçesi’nde bir ortaokulda güreşe yeteneği olan kız öğrencilerden oluşan güreş takımı kurulacağı ve takımın Denizli’de ilk olacağı belirtildi.

DENİZLİ’NİN İLK KIZ GÜREŞ TAKIMI ÇİVRİL’DE KURULUYOR

Cumhuriyet Bayramı haftası kutlamaları nedeniyle Çivril İlçe Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen spor müsabakalarında okulundaki öğrencilerinin spora eğilimli olduğunu gözlemleyen Özdemirci Orta Okulu Müdürü Özgür Kayaoğlu, okulda bir kız güreş takımı kuracaklarını açıkladı. Okulda eğitim gören 35 kız öğrenciden atletizm ve güreşe yeteneği olanları düzenledikleri müsabakalarda yarıştıran Kayalıoğlu, Denizli’den gelen milli sporcu ve antrenörlerin de izlediği maçlarda 12 öğrencinin güreş sporuna başlaması gerektiğini belirtti.

“YETENEKLİ OLANLARI SPORA YÖNLENDİRMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Özdemirci Orta Okulu kız öğrencilerin spora olan yeteneklerinin değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Kayaoğlu, spora ve eğitime yönlendirilen her kız öğrencinin ülkenin geleceği adına bir kazanç olduğunu vurguladı. Kayaoğlu, kırsal bölgelerde kızların eğitim hayatının devam etmesi ve sosyal hayata dahil edilmesi için eğitimlerini devam etmesi gerektiğini belirterek, “Bunun için öğrencilerin yeteneklerinin erken dönemlerde keşfedilmesi ve ona göre yönlendirilmeleri gerek. Biz Özdemirci’de başlattığımız çalışma ile okumak isteyenleri okumaya, spora yetenekli olanları spora yönlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

“ÖZDEMİRCİ MAHALLEMİZ GÜREŞÇİ MERKEZİ OLABİLİR”

Çivril İlçe Spor müdürlüğü tarafından düzenlenen spor müsabakalarında ortaokullar düzeyinde Özdemirci Orta Okulu kız öğrencilerin spora yetenekli olduklarının ortaya çıktığını ifade eden müdür Kayaoğlu, “İlçe spor müdürlüğümüz tarafından düzenlenen müsabakalarda okulumuzdan iki kız öğrenci atletizmde dereceye girdi. Kızlar arasında yapılan güreş müsabakalarında da okulumuz öğrencilerinin güreşe yetenekli olduğu, Denizli’den gelen antrenörler tarafından gözlemlendi ve çocukların güreşe yönlendirilmesi gerektiği, Çivril’de kız güreş takımı kurulması gerektiği belirtildi. Yapılacak çalışma ile Özdemirci mahallemiz güreşçi merkezi olabilir. Bu mahallemizin çocukları spora, özellikle güreşe çok yetenekli” diye konuştu.

“SPOR; MİLLİDİR, EVRENSELDİR”

Ata sporunu ülke genelinde yaşatmak ve milli şuura sahip gençler yetiştirmek için desteklerinin her zaman devam edeceğini vurgulayan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, “Spor; millidir, evrenseldir. Ata sporlarına desteklerimizi sürdüreceğiz. Bundan sonra bu işin daha da geniş çapta olacağını ümit ediyorum. Bizim amacımız spor ve sporcular yetiştirmek, sporcularımıza sahip çıkacağız. Kız çocuklarının spor yapmasına büyük önem verilmelidir. Ülkemizin Nene Hatunlara, Kara Fatmalara ihtiyacı var. Bugünde burada Çivril Belediyesi Güreş Kulübü’nün kurmuş olduğu kız güreş takımının maçlarını izleyip dereceye giren kız öğrencilerimize madalyalarını verdik” şeklinde konuştu.

SPOR SERVİSİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER