“DENİZLİSPOR CEPHESİ’NDE YENİ BİRŞEY YOK”

Bugün Olağanüstü Genel Kurul’a gidecek olan Denizlispor’da 40 yıldır adeta, aynı hikaye yaşanıyor. Denizlispor'un Kurucu Başkanı Dr. Samim Gök 40 yıl önce de maddi destek gelmediği için kongre kararı almış, yeşil siyahlılar 1978 yılının Mart ayında da seçime gitmişti. Mayıs ayında yapılan kongrede üst üste ikinci kez başkan seçilen Mustafa Üstek de geçtiğimiz günlerde maddi destek bulamadıkları için kongre kararı aldığını açıkladı. Bu gelişme de böylece; yeşil siyahlılarda “40 yıldır değişen hiçbir şey olmadığını” bir kez daha gözler önüne serdi.

“DENİZLİSPOR CEPHESİ’NDE YENİ BİRŞEY YOK”

Denizlispor 40 yıldır yerine sayıyor. Nedeni ise 40 yıl önce yayınlanan Denizli Gazetesi’nde saklı… Tarihler 4 Mart 1978 yılını gösterdiğinde, Denizli Gazetesi’nin aynı tarihli spor sayfasında; kurucu Başkan Dr. Samim Gök’ün açıklaması Horoz’un 40 yıldır bir adım dahi ileri gidemediğini gözler önüne serdi. Arşivden çıkan 4 Mart 1978 tarihli Denizli Gazetesi’nde; “Denizlispor Çıkmazda” manşeti yer alırken, dönemin kulüp Başkanı Doktor Samim Gök’ün de, “mali anlamda verilen sözlerin yerine getirilmemesi” üzerine kongre kararı aldığı belirtiliyor.  

‘DENİZLİSPOR ÇIKMAZDA’
Yeşil siyahlılarla ilgili 4 Mart 1978 yılında Denizli Gazetesi’nde çıkan ‘Denizlispor Çıkmazda’ haberinde şu sözler yer alıyordu: “Kulübe yardım sağlamak için kurulan mali komitenin faaliyeti lafta kalınca Başkan Gök de istifa etmeye karar verdi.”

AYNI BAŞLIKLAR 40 YIL SONRA ATILDI
27 Mayıs 2018 yılında gerçekleştirilen kongrede ikinci kez üst üste başkanlığa seçilen Başkan Mustafa Üstek’in 3 Eylül’de tekrardan kongre kararı alması büyük şok etkisi yaratmıştı. Maddi anlamda destek göremediği için kongre kararı aldığını ve sağlık sorunlarının olduğunu ifade eden Başkan 40 yıl önce Dr. Samim Gök’ün aldığı karara benzer bir karar almış ve kulübü kongreye götürmüştü.

KULÜP ZENGİN BAŞKAN VE YÖNETİCİ ARIYOR
40 yıldır önce yaşanan mali sorunların bugünlerde de sürmesi ve UEFA zaferleriyle Türkiye’ye gurur dolu anlar yaşatan yeşil siyahlı kulübün, maddi anlamda kendi ayakları üzerinde duramaması büyük bir şaşkınlıkla karşılanıyor… Ortaya çıkan gerçekler Denizlispor’un 40 yıldır yanlış yönetildiğini gözler önüne sererken, sürekli “zengin başkan ve yönetici aranması” da yarım asırlık kulübün geldiği noktayı gösteriyor…

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER