Denizlispor'da da çalıştı! Türk futbolunun acı kaybı!

Trabzonspor camiasının sevilen isimlerinden, bir dönem Denizlispor’un da teknik direktörlüğünü yapan Özkan Sümer, hayatını kaybetti!

Denizlispor'da da çalıştı! Türk futbolunun acı kaybı!

Bordo-mavili takımda futbolculuk, teknik direktörlük ve başkanlık görevlerinde bulunan 80 yaşındaki Özkan Sümer, bir süredir kanser tedavisi gördüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde vefat etti. Türk futbolunun efsane isimlerinden Özkan Sümer'in ölüm haberi camiada hüzünle karşılandı.

TRABZONSPOR'DAN AÇIKLAMA

"Eski futbolcumuz, eski başkanımız, şampiyon teknik direktörümüz, eski Futbol ve Altyapı Genel Koordinatörümüz, Divan Kurulu Üyemiz, İstişare Kurulu Başkanımız ve TÜFAD Onursal Başkanı Sayın Özkan Sümer’i kaybettik. Yakınlarının, sevenlerinin, camiamızın ve futbol ailesinin başı sağolsun."

TRABZONSPOR'UN ESKİ BAŞKANLARINDAN ÖZKAN SÜMER KİMDİR?

Özkan Sümer, 20 Kasım 1940 tarihinde Trabzon'da doğmuştu. Bordo mavili camiada daha önce hem teknik direktörlük hem de başkanlık yapan Sümer, bir dönem Galatasaray'ın da teknik direktörlüğünü yapmıştı. Özkan Sümer'in çalıştırdığı takımlar arasında Denizlispor,  Konyaspor, Galatasaray, Trabzonspor, Malatyaspor ve Samsunspor gibi takımlar da var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER