Denizlispor genel kurul toplantısı yapılamadı

Yeni sezonda TFF 1'inci Lig'de mücadele edecek Denizlispor'da 3'üncü kez gerçekleştirilen genel kurul, çoğunluk sağlanamaması üzerine 3 Ağustos’a ertelendi.

Denizlispor genel kurul toplantısı yapılamadı

Mali krizlerle boğuşan Denizlispor'da Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılması gereken genel kurul çoğunluğun sağlanamaması üzerine 3 Ağustos Salı Günü’ne ertelendi. Taraftarın yer aldığı kongreye hiçbir yöneticinin katılmaması dikkatlerden kaçmadı. Denizlispor'a gönül verenler ise sosyal medyada isyan bayrağını açtı. Kimsenin kulübe sahip çıkmadığını belirten taraftarlar, başkan adayı bulunabilse bile kongrenin ligin başlamasına 10 gün kala düzenleneceğini belirtti. Taraftarlar, sezonun açılışına az bir zaman kala uçuruma sürüklenildiğini ifade etti. Denizlispor, Süper Lig'de küme düştükten sonra ilk olarak 10 Haziran tarihinde olağan genel kurula gitmiş ancak çoğunluk sağlanamamıştı. Kulüpte 17 Haziran'da ikinci kongre yapıldı ancak başkan adayı çıkmaması üzerine seçim gerçekleşemedi. Mevcut yönetim, haftalarca sessiz kaldıktan sonra 26 Temmuz'a olağanüstü kongre kararı aldı. Tarihi borç yükü ve transfer yasağıyla büyük bir bilinmezlik içine giren Ege ekibi, takımda geçen sezondan kalan 7 isim ve daha önce kiralık gönderilen gençlerle antrenmanlarını tesislerinde sürdürüyor.

“YOK OLUYORUZ"

Kongreye dair açıklamalarda bulunan Eski başkanlardan Süleyman Urkay; “ Çok çok üzgünüm. Kulübün düştüğü bu durumu kabullenemiyorum. Yaşadıklarımıza anlam veremiyorum. Genel kurul yapılamıyor. Tarih çok geç kalındı. Lig başlıyor. Bütün takımlar transferlerini yaptılar. Hazır kamplar bitiyor. Biz daha transfer yapamadık. Sanki Denizlispor’u artık çok güzel günler beklemiyor. Kulüp yok oluyor. Artık sözün bittiği noktadayız. Yok oluyoruz. Biz ne zaman lige başlayacağız ”şeklinde konuştu.(DHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2021, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER