“Denizlispor sorun yaşamaz!”

2009 yılında Denizlispor’u çalıştıran ve futbolculuk yıllarında da yeşil-siyahlı formayı terleten tecrübeli Teknik Direktör Mesut Bakkal, 9 yıl sonra Süper Lig’de mücadele eden Yukatel Denizlispor’un ligde sorun yaşamayacağını söyledi.

“Denizlispor sorun yaşamaz!”

Türk futbolunun önemli isimlerinden Teknik Direktör Mesut Bakkal, Yeni Asır’dan Şenol Kantürk’ün sorularını yanıtladı. Yeşil-siyahlıların çok iyi bir kadro kurduğunu söyleyen Bakkal, “ Denizlispor lige yeni çıkan bir takım. Bu tür çalkantılar normaldir. Özdilek'le tecrübeli oyuncuları tercih ettiler. Sorun bana göre buymuş gibi görünüyor. Bazen bazı oyuncular istediği zaman oynuyor. Sıkıştıklarında rol almaya çalışıyorlar. Bu takımın balansını bozuyor. Canı istediği gibi oynama lüksü yok. Bu haftalarda kaybedilen puanları aramamak lazım… Sorumluluğu herkesin üstlenmesi gerek. Artık varını yoğunu ortaya koyacaksın” diye konuştu.

“DENİZLİSPOR TARAFTARI ÇOK ÖZELDİR”

“Denizlispor her takımı yenecek güçte ve o kadroya sahip” diyerek sözlerine devam eden kurt hoca, “ Zihinsel olarak toparlanmak gerek. Son maçlarını da izledim. Taraftar hep kazanmak ister. Ama şunu da unutmamak lazım ki rakipler de kazanmayı çok ister. Denizlispor taraftarı çok özeldir. Takımını iyi motive eder, ateşler. Bundan sonraki süreçte de takımlarına var güçleriyle destek olmalılar. Bazen bazı unsurlar vardır. Taraftar tek başına maç kazandırır. Denizlispor taraftarı da öyle… Ben Denizlispor'un bu ligde sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ama işi de sağlama almak lazım. Maç kazanmak da lazım, istemek çok önemli… Skor zaten gelecek” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER