Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, takımına inanıyor

Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, “ Şu an ilk 2 içinde olmamız bir şey ifade etmiyor. Sezon sonunda burada olmak önemli… Rehavete kapılacak bir takım değiliz” dedi.

Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, takımına inanıyor

Hatayspor karşılaşması hazırlıklarını sürdüren yeşil siyahlılarda Teknik Direktör Yücel İldiz, basına açık gerçekleştirilen son antrenmanda açıklamalarda bulundu. “Hep yukarıyı yakalamak isteyen bir takımdık” diyen İldiz, “ Şu anda lider durumdayız. Şimdi herkes bizi yakalamaya çalışacak, bunun bilinci içerisindeyiz” diye konuştu.

Hatayspor sıkı bir takım

“Bizim bir hedefimiz var” ifadelerini kullanan deneyimli teknik adam, “Bunun içinde zorlukları aşmak zorundasınız. Hatay’da ligin en zorlu deplasmanlarından birini oynayacağız. Hatayspor bu sezon lige çıkan sıkı bir takım. Son derece doğru işler yapıyorlar. Takımın başında da benim eski talebem İlhan Palut var. Gerçekten güzel işler yapıyor. Bu anlamda çok zor bir müsabakaya gideceğiz” dedi.

Zemine ilgili bilgim yok, çıkıp oynayacağız

Antakya Atatürk Stadyumu’nun zeminiyle ilgili çıkan spekülasyonlarla ilgili de konuşan İldiz, “ Saha zeminiyle ilgili bir çok spekülasyon yapılıyor ama çıkıp oynayacağız. Kendi penceremizden baktığımız zaman, zor deplasman… Ancak bir zorluklara alışkınız, zorlukları aşmaya da alışkınız. Alışkanlık halinde getirdik ve devam ettirmek zorundayız. Çıkıp en iyi neticeyi alıp gelmeye bakacağız. Zeminle ilgili alakalı hiç bir bilgim yok. Bildiğim kadarıyla en son kupa maçı da orada oynandı. Çıkıp oynayacağız bu konularla fazla ilgilenmiyorum. Biz sahayla ilgileniyoruz onu yönetici arkadaşlar bilecek” ifadelerini kullandı.

Açıkçası kart konusunda sıkıntılıyız

Hatayspor karşılaşması öncesi 7 oyuncusu kart sınırında olan İldiz, oyuncularına bu konuda gerekli telkinlerde bulunduğunu ifade etti. Takımın menfaatine olan kartlardan hiçbir zaman şikayetim olmak açıklamasını yapan kurt hoca, “Gereksiz kart görmeyelim diye oyuncularla konuştum. Beraber çalıştığımız bir kadro var.  21 kişilik ciddi bir ekimiz var. 3 tane de genç arkadaşımız eklendi.. 24 kişi var ve kart gören olursa diğer arkadaşlar gereğini yapacaktır.  Açıkçası bu konuda biraz sıkıntılıyız” dedi. Transferle ilgili olarak “ Transferi yönetici arkadaşlara sorun” diyen İldiz, “ Mutlaka yoğun şekilde çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Tedbirli ve temkinliyiz…

Şampiyonluk için erken ifadesini kullanan hoca, “Şu an lider olmamız bir şey ifade etmiyor. Önemli olan sezon sonunda burada olmak… 15 maç var ve şampiyonluk için konuşmak erken. Bir her şeyi konuşuyoruz. Bizim takım rehavete girmez. Baştan beri de konuştuk. Başarıya açız, bu nedenle rehavetle işimiz olmaz. Zirvedeyiz kendi adıma sorarsanız, övgülere de eleştirilere de açık olduğumu söylemiştim. Yukarıyı da aşağıyı da biliriz. O nedenle tedbirli ve temkinliyiz” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER