DENİZLİSPOR YENİ İSİMLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKARDI

DENİZLİSPOR YENİ İSİMLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKARDI

Denizlispor, devre arasında kadrosuna kattığı 8 futbolcu için tanıtım toplantısı düzenledi. Haluk Ulusoy Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya Denizlispor Kulüp Başkanı Mustafa Üstek, Başkan Yardımcıları Taner Atilla ile Ahmet Selvi, Asbaşkanlar Ali Fırat ve Necip İrdem, Sportif Direktör Bülent Ertuğrul ile yeni transferler Canberk Aydın, Alperen Babacan, Darko Lazic, Hasan Kılıç, İsmail Haktan Odabaşı, İsmail Aissati, Patrick Friday Eze ve Mehmet Akyüz katıldı.

“YA ALACAĞIZ, YA ALACAĞIZ”
Hep birlikte basının karşısına geçen Denizlisporlu yöneticiler ve futbolcular 2. Yarıda taraftarları özlem duyduğu Denizlispor’un geleceğini söylediler. Eskişehirspor maçını ‘Ya alacağız, ya alacağız’ diyen Başkan Üstek, “ 6 puanlık maçtan da ötede bir karşılaşmaya çıkacağız. Kazanıp havayı değiştirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÜSTEK: “BU KADAR OLACAĞINI TAHMİN ETMİYORDUK”
Transfer sezonunun kendileri için çok yoğun geçtiğini ifade eden Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek, “ Göreve geldiğimiz Denizlispor maddi olarak kötü bir durumdaydı. 9 yabancı oyuncunun dosyasını kapattık. Çalışmaya başladığımızda durumun bu kadar olduğunu tahmin bile etmiyorduk. Açıkçası paralar peyderpey ödendi. Transfer yasağını kaldırdık ve 8 futbolcuyu uzun uğraşlar sonunda transfer ettik. Hepsinin de lisansı çıkartıldı. Oynayacak durumdalar” dedi.

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK”
“Maddi manevi iyi şeyler yaptık” diyen Başkan Mustafa Üstek, “ Gece gündüz çalıştık. Artık bunun karşılığını almak istiyoruz. Denizlispor inşallah iyi yerlere gelecek. Ben inanıyorum” dedi.

“4 MİLYON 125 BİN TL HARCADIK”
“Devre arası transfere 4 Milyon 125 Bin TL gibi rakam harcadık” diyerek sözlerine devam eden Başkan Üstek, “ Artık zor günler geride kaldı. Geldiğimiz günden bu yana 18 Milyon 300 Bin TL para ödedik. Eskiden Denizlispor’a para girmiyordu. Şimdi ay sonu geldiğinde faturaları kesip gönderiyoruz. Kulübün parası 3-5 gün içerisinde kasaya giriyor” dedi.

“ESKİ GÜNLER GERİDE KALDI”
Kulübün bu sezonki hak edişlerinin bittiğini de sözlerine ekleyen Başkan Üstek, “ Bu sezon ki hak edişlerimiz bitti. Ama Mayıs ayında yeniden para akışı olacak. Artık eski günler geride kaldı. Hiçbir haciz işlemi yok. Rahata kavuştuk” diye konuştu.

“TRANSFERDE İYİ İŞLER YAPTIK”
Yapılan transferler hakkında da görüş bildiren Başkan Üstek, “ 8 oyuncuyu kadromuza kazandırdık. Bunların 5’i Süper Lig’den, bu ligde herkes herkesi yenebiliyor. Lig çok zor. Aldığımız isimler bizi çok katkı sağlayacaktır. Transferde iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Samsunspor, Ankaragücü, Manisaspor, Eskişehirspor transfer yasağını kaldıramadı. Böyle bir durumda kendimizi başarılı buluyoruz. Maddi olarak sıkıntımız yok. Üzerimize düşen görevi yaptık” dedi.

“KİMSEDEN BİR KURUŞ DESTEK YOK!”
“Denizlispor’a Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan dışında kimse yardımcı olmuyor” diyen Başkan Üstek ve kurmayları sözlerine şöyle devam etti: “Osman Zolan dışında kimseden bir kuruş destek yok. Samsun’da valilik 2 Milyon TL kulübe aktardı. 3 Milyon şehirden topladılar. Bir günde 6 Milyon TL federasyona yatırdılar. Transfer yasağını kaldırmadılar ama en azından destek var”

ÜSTEK: “KİŞİ VE KURUMLARA BORÇ YOK”
Borçlar hakkında da bilgi veren Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek, “Artık kişilere ve kurumlara borç yok. Yönetime var. Maliye ve sigortaya 880 Bin TL borcumuz vardı. Onunda 260 Bin TL’lik kısmını yatırdık. Kalan borcumuzu taksite bağladık” dedi.

“BİLET FİYATLARINDA İNDİRİM…”
Kombine fiyatlarını indirdiklerini bununla birlikte forma alana kombine hediye ettiklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Taner Atilla, “ 50 TL’ye hem forma hem passolig sahibi olabiliyorlar. Kombinelerde de indirime gittik ancak bilet fiyatlarında indirime gitme şansımız yok” diye konuştu.

ERTUĞRUL: “DENİZLİ’NİN EN BÜYÜK MARKASI, DENİZLİSPOR…”
Transferler hakkında bilgi veren Denizlispor Sportif Direktörü Bülent Ertuğrul, “ Devre arası transfer döneminde 8 oyuncuyu kadromuza kazandırdık. Bu her kulübün harcı değil diye düşünüyorum. Transferleri yaparken, sadece performans odaklı değil, futbolcuların karakterleri de etkili oldu. Şu anda iyi yoldayız. Oyuncularımızın takıma ve şehre uyum süreci var onu da en kısa süre içinde yapacaklarına inanıyorum. Bu takımı en iyi noktaya taşımak zorundayız. Denizlispor, Denizli’nin en büyük markası. Bu noktada Eskişehirspor’u maçında taraftarlarımızı Pazar günü 15:30’da maça bekliyoruz” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER