Denizlispor’da kadro planlaması…

9 yıl sonra Süper Lig’de mücadele edecek Denizlispor’da kadro planlaması şekillenmeye başladı. 14’ü yerli olmak kaydıyla 28 futbolcuyu listeye yazabilecek olan yeşil-siyahlılar 3 tane de alt yapı oyuncusuna kadroda yer vermek zorunda…

Denizlispor’da kadro planlaması…

Gelecek sezon Süper Lig’de mücadele edecek Denizlispor’da kadro mühendisliği başladı. Temsilcimiz yeni sezonda TFF'ye 28 kişilik oyuncu kadro listesi gönderecek. Temsilcimizin şu an kadrosunda 2’si yabancı, 2’si alt yapıdan olmak üzere yerli 8 oyuncu bulunuyor.

14 YERLİ ZORUNLU!

A Takım Listesinde yer alacak en az 14 futbolcunun, Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip futbolcu olması zorunluluğu bulunduğu için yeşil-siyahlılar yeni sezonda en az 14 yerli futbolcuyla yola çıkacak. Ayrıca kurallar gereği bu listeye alt yapıdan da 3 isim yazılacak…

İLDİZ’İN İSTEDİKLERİ KALACAK

Transfer çalışmalarını sürdüren yeşil-siyahlılar 14 yerli kuralına göre çalışmalarını yapıyor. İç transfere yoğun mesai harcayan temsilcimiz Teknik Direktör Yücel İldiz’in ‘kalsın’ dediği oyuncuların tamamına yakınıyla sözleşme imzalayacak. Kurt hocanın yeni sezon için takıma 12 takviye istediği, bu rakamında iç transferdeki duruma göre yükselmesi ya da azalması bekleniyor. Kısacası dış transferdeki rakam iç transferdeki orana göre değişecek.

İÇ TRANSFERE GÖRE ŞEKİLLENECEK

Kadrosunda Kehinde ile Mbamba olan yeşil-siyahlıların 12 yabancı oyuncu transfer etme hakkı bulunuyor. Bu sezon takımda forma giyen Aissati ve kaleci Adam Stachowiak’la nikah tazelenmesi durumunda bu sayı 10’a düşecek. Recep Niyaz, Mehmet Akyüz, Burak Çalık, Oğuz Yılmaz, Burak Altıparmak, Muhammet Himmet, yedek kaleci Hüseyin Altıntaş ve altyapıdan gelen Asım Aksungur ise yerli havuzunda sözleşmesi devam eden isimler olarak dikkat çekiyor. Temsilcimizin yerli ve yabancı dengesini sağlaması 14 yabancı hakkının da kullanılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER