Denizlispor’da sular durulmuyor

www.denizlispor20.com'un haberine göre Yukatel Denizlispor’da temlik krizi yeniden ayyuka çıktı. Yeşil-siyahlıların eski yöneticileri Yasin Özpek ile Hasan Önder, mevcut Başkan Ali Çetin’i haksız yere hesabı üzerine 100 Milyon TL temlik aldığı iddiası ile Cumhuriyet Başsavcılığı’na, ‘Güveni kötüye kullanma, Özel belgede sahtecilik, Görevi kötüye kullanma, Haksız temlik koyma’ suçunu işlediği gerekçesiyle davacı ve şikayetçi oldu.

Denizlispor’da sular durulmuyor

Süper Lig’de kötü günler geçiren Yukatel Denizlispor’da temlik kavgası farklı bir boyuta çıktı. Eski yöneticiler Yasin Özpek ile Hasan Önder, Başkan Ali Çetin’in haksız yere 100 Milyon TL temlik aldığı iddiası ile Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu. İki eski yönetici kulübün toplam borcunun 37 Milyon TL olduğu halde, 100 Milyon TL’lik temliğin nasıl konulduğuna anlam veremediklerini söylediler.

BAŞKAN TEMLİĞİN YASAL OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI

Kulüp Başkanı Ali Çetin, geçtiğimiz günlerde Haluk Ulusoy Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, 25-25-50 Milyon TL olmak üzere 100 Milyon TL temlik koyduklarını açıklamış ve bunun yasal olduğunu ifade etmişti. Başkan Çetin, bizim her şeyimiz şeffaf diyerek isteyen kişilerin istediği zaman kulübü denetleyebileceğini söylemişti.

ÖNDER: “YUKATEL’DEN GELEN PARA ÇARÇUR EDİLDİ”

Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan eski yönetici Hasan Önder, Denizlispor’a sponsor olan Yukatel’den gelen paranın ise çarçur edildiğini açıkladı. Yukatel’den ayrı ayrı 500 ve 750 Bin Euro olmak üzere 1 Milyon 250 Bin Euro alındığını ifade eden Önder, bu paranın da Başkan Çetin’in şahsi hesabına geçtiğini söyledi. Kulüpten 13-14 Milyon TL alacağı olduğu halde 100 Milyon TL temlik koyan Çetin’in yaptığının kanun dışı olduğunu ifade eden Önder, sponsor firmadan alınan paranın da eridiğini ifade etti.

“YARDIM PARALARININ MAKBUZ KOÇANLARI YOK!”

2017 yılının Eylül ayında Denizlispor Başkan Yardımcısı olduğunu ve 2.5 yıllık görev süresinin ardından 2 ay önce istifa eden Önder, kulüpten de 300 Bin TL alacağı olduğunu açıkladı. Çetin’in görevini kötüye kullandığını söyleyen Önder, “ Ali Çetin, Dernekler Yasası’nın 32.Maddesinin f bendi yollamasıyla TCK’nın 155/2 maddesinde belirtilen hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma suçunu işlemiştir. Bu şekilde benimle aynı dönemde çalışan diğer yöneticilerin de şikayetçi olduğunu öğrendim. Bu aşamada federasyondan ve yayın gelirlerinden gelecek paralar doğrudan Ali Çetin’e ödenecektir. Ayrıca Denizli esnafından toplanan yardım amaçlı paralar makbuz koçanlarında bulunmayıp kulübün hesabına aktarılmamıştır. Kendisinden şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

ÖZPEK: “YÖNETİMDE NELERİN DÖNDÜĞÜ BELLİ DEĞİL”

Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran bir diğer yönetici olan Yasin Özpek ise, temliğin yasa dışı olduğunu belirterek savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ve şikayetçi olduğunu açıkladı. Özpek, Başkan Çetin’in kendi çalışanı olan Fikret Onur’u hem yönetici hem de muhasebeci yaptığını iddia etti. “100 Milyon TL nasıl temlik konulur, bu yasal mıdır?” diyen Özpek, “Bizler suç duyurusunda bulunduk ve şikayetimizi yaptık. 100 milyon TL nasıl temlik konulur, bu yasal mıdır? Bunları adalet önünde göreceğiz. Bazı eski yöneticilerin ise haberi olmadan kendi adına bağış makbuzu kesilmiştir. Bunların hepsinin incelenmesini istiyoruz. Ayrıca yönetim kurulunun içinde nelerin döndüğü de belli değil!” diyerek sert açıklamalarda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER