Denizlispor’da transfer yasağı bel büküyor

Yeni sezonda TFF 1. Lig’de mücadele edecek olan Denizlispor, yeni sezon hazırlıklarına Haluk Ulusoy Tesislerinde Altyapı Antrenörleri Veli Acar ve Hayrettin Öz nezaretinde devam ediyor.

Denizlispor’da transfer yasağı bel büküyor

Bir yandan yönetim krizi diğer taraftan transfer yasağı sorunuyla boğuşan Denizlispor, yasak kaldırılamaz ise U19 ağırlıklı bir takımla ligde mücadele edecek.

Yeşil siyahlı takımın kadro yapısı, kamp süreci ve lige hazırlık süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Altyapı Koordinatörü Hayrettin Öz, yönetimde oluşan belirsizliğin takımı olumsuz yönde etkilediğini ve bir boşluk oluştuğunu belirterek “Biz Denizlisporluyuz. Bu nedenle hiç fark etmeden altta üstte her yerde verilen görevi yapmaya devam ediyoruz. Şuan takımda da boşluk var. Veli Acar ile beraber A Takım’da bu sorumluluğu aldık. Gerekli kadroyu toparladık. Geçen seneden sözleşmesi devam eden beş oyuncumuz vardı. Ayrıca kiralıktan dönen beş oyuncumuz var. Bunlar 2. ve 3. Liglerden oynayıp geri döndüler. Toplam oluşan on kişilik bir kadromuz var. Bunun dışında da U19 takımından da 19 oyuncumuzu yukarı çıkardık. 29 kişilik bir kadro ile devam ediyoruz. Bizim işimiz antrenman onları en iyi şekilde hazır tutup, lige hazır hale getirmek. Transfer yasağımız var. Kaldırılmadığı andan itibaren biz bu çocuklarla yolumuza devam edeceğiz. Bu nedenle bizim bu çocukları en iyi şekilde lige hazırlamamız gerekiyor. Bize bu görevi tebliğ ettiler. Biz de Veli Acar ile birlikte böyle bir sorumluluğun altına girdik. Hiçbir zaman görev almaktan kaçmadık” dedi.

“SORUMLULUKTAN KAÇAN İNSANLAR OLMADIK"

Kulübün içerisinde bulunduğu kongre sürecine değinen Öz, “Bu süreç tamamlanmadığı için kampa gidemiyoruz. Gönül istiyor. Şu andaki yönetim de belki bizim kampa gitmemizi orada olmamızı istiyor ama yönetimde olan belirsizlikler nedeniyle kampa gidemiyoruz. Ancak bizim şu avantajımız var. Haluk Ulusoy tesislerimiz yapılırken Milli Takımların kamp yapabilmesi için de yapılan bir tesis. Bizim tesisimiz de çok şükür her şey var. Yememizde içmemizde bir sorun yok. Sağ olsunlar belediye başkanımız, erzak gönderiyor her türlü desteği veriyor. Bu nedenle sorun yok. Tesislerimizde çalışmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde hazırlık maçı da yapacağız. Zor bir süreç büyük sorumluluk getiriyor. Sorumluluktan kaçan insanlar olmadık. Gemiyi terk etmedik, eden de olmayacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER