Denizlispor’un ikinci kampı da Afyon’da

Yeni sezon hazırlıklarını Afyonkarahisar’da sürdüren Yukatel Denizlispor’da futbolcular ikinci kampı da Afyon’da yapacak. Yurt dışı kampını iptal eden yeşil-siyahlılarda futbolcuların Afyon’a hayran kaldığı için ikinci kampın burada yapılacağı açıklandı.

Denizlispor’un ikinci kampı da Afyon’da

Afyonkarahisar’da Süper Lig hazırlıklarını sürdüren Yukatel Denizlispor’da ikinci kampında Ayfon’da yapılacağı açıklandı. 17 Temmuz’a kadar burada çalışacak olan yeşil-siyahlılar ardından 4 günlük izne çıkacak ve çalışmalar Afyon’da kaldığı yerden devam edecek. Daha önce Bolu ya da yurt dışına gitmesi beklenen Horoz’da futbolcuların Afyon’u çok sevdiği ve ikinci kamp için böyle bir taleplerinin olduğu öğrenildi. Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat’ta, “Takım en iyi şekilde nerede hazırlanacaksa orada kamp yapmak isteriz. Futbolcular Afyon’daki atmosfer ve havadan memnun. Çalışmalarımızı burada sürdüreceğiz” diye konuştu.

TESTTEN GEÇTİLER

Bu ara yeşil-siyahlılarda futbolcular laktak testinden geçti. Sabah ve akşam olmak üzere çift antrenman ile günü tamamlayan Horoz’da, kamp programının yedinci gününde laktat testinden geçti.

LAKTAT TESTİ NEDİR?

Laktat testi, kandaki veya beyin omurilik sıvısındaki (BOS) laktat seviyesini ölçer. Kanda oksijen düzeyinde azalma laktatın seviyesinde yükselmeye neden olur. Oksijen azalmasının yanı sıra laktatın aşırı üretimi veya kandan temizlenmesini engelleyen durumlar da laktatı yükselten sebeplerdir. Hücreler tarafından besinlerin enerjiye dönüştürülmesi esnasında ortaya çıkan maddelerden biri olan laktat, kanın asiditesine göre laktik asit halinde de bulunabilir. Çeşitli hastalıklarda yapılan bir test olmasının yanında, sporcuların performansı ile ilgili olarak da kullanılır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER