Denizlispor’un Ulusal Lisans sıkıntısı çözüme kavuştu

Süper Lig kulüplerine “Ulusal Kulüp Lisans”ı için 20 Temmuz’a kadar süre veren Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu süreyi yayıncı kuruluşla yaşanan mali kriz nedeniyle 20 Eylül’e erteleyeceği öğrenildi. Daha önce mali kriter dosyasındaki eksiklerden dolayı “Ulusal Kulüp Lisans”ın alamayan Yukatel Denizlispor’un; mali kriter dosyasının yüzde 90’ını çözüme kavuşturduğu ve lisans konusunda sıkıntı yaşamayacağı belirtildi.

Denizlispor’un Ulusal Lisans sıkıntısı çözüme kavuştu

Yukatel Denizlispor’a lisans müjdesi. Mali kriter dosyasındaki eksikler nedeniyle “Ulusal Kulüp Lisans”ını alamayan Horoz’a Türkiye Futbol Federasyonu’ndan iyi haber geldi. Federasyonun yayıncı kuruluşun kulüplere taahhüt ettiği ödemeleri zamanında yapmaması nedeniyle 20 Temmuz’a kadar verilen süreyi 20 Eylül’e erteleyeceği öğrenildi.

ATİLLA: “SIKINTI YOK”

“Ulusal Kulüp Lisans”ını alabilmek için 44 dosyayı çözüme kavuşturması gereken yeşil-siyahlıların bu konuda da yolun sonuna geldiği belirtildi. Başkan Yardımcısı Taner Atilla, “44 dosyadan sadece 2 dosya kaldı. Mali kriterlere ilişkin eksiklerin çoğu giderildi. Herhangi bir sıkıntı yaşamayacağız. Federasyonda yaşanan mali kriz nedeniyle kulüplere ek süre verecek, öyle görünüyor” dedi. Daha önce 8.5 Milyon TL’ye mal olacak olan dosyalarında gerçekleştirilen ikili görüşmelerle 2.5 Milyon TL’ye indiği açıklandı. Yeşil-siyahlılar eski alacaklılarla sıkı pazarlıklar sonucunda yaklaşık 6 Milyon TL kazanç sağladı.

Mayıs ayında TFF Kulüp Lisans Kurulu, lisans adayı kulüpleri; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda aranan sportif, altyapı, personel-idari, hukuki ve mali kriterleri yönünden incelemiş ve Denizlispor yapılan incelemeler sonucunda Ulusal Kulüp Lisansını alamamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER