“Deplasmanda kazanamıyorsanız, kaybetmeyeceksiniz”

Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, deplasmanda alınan 1 puanın kötü olmadığını belirterek, “ Deplasmanda kazanamıyorsanız, kaybetmeyeceksiniz” diyerek sonuçtan memnun olduğunu dile getirdi.

“Deplasmanda kazanamıyorsanız, kaybetmeyeceksiniz”

Maça moralli geldiklerini ifade eden kurt hoca, “Rakibin durumunu biliyorduk. Ateşli taraftarının önünde kazanmak isteyeceklerini biliyorduk. Oyuna klasik başladık. Devre ortasında bir iki kayıp yaptık ama pozisyon da bulduk. İkinci yarı oyun istediğimiz şekle geldi. Pozisyonlar da bulmaya başladığımız sırada kırmızı kart ve penaltı geldi. Eksik kalınca Göztepe’nin baskısı da arttı. 10 kişiyle mücadele etmek kolay değil. 3 maçta 7 puan fena değil gibi görünüyor. Özellikle deplasmanlarda kazanamıyorsanız kaybetmeyeceksiniz. İki takım taraftarlarına da teşekkür ediyorum. Göztepe taraftarları maçın başında beni tribüne çağırmaları müthiş bir olaydı. İlk etabı geri bıraktık. İkinci etapta daha iyi bir Denizlispor olacak. Koşullar ne olursa olsun çağdaş futbol oynamaya her gün üzerine koyan bir takım olacağız” dedi.

“ADAM İYİ KALECİ”

Üst üste 3. haftada penaltı kurtaran kaleci Stackhowiak’a da ayrı bir parantez açan deneyimli teknik adam, “Adam iyi bir kaleci. Geçen yıl da bizimleydi. 3 maç arka arkaya penaltı kurtarması hepimizi motive etti. İnşallah böyle devam eder” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER